Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
atomi
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2013, o 19:20

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: atomi »

Według mnie nie powinno się testować na zwierzętach na przykład kosmetyków bo nie są człowiekowi potrzebne. Ale już uważam że można to robić w przypadku leków ratujących życie.
Mendel338
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2015, o 22:13

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Mendel338 »

Eksperymenty na zwierzętach zawsze będą tematem dyskusyjnym. Zawsze będziemy odbierać doświadczenia na zwierzętach, znajdujących się bliżej do nas jako do ludzi i bardzie do nas podobnych pod względem genetycznym jako rzecz bardziej drastyczną i nie mającą miejca na istnienie.
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2013, o 08:48

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Prometeusz »

Hej. Przyznaję uczciwie: nie czytałem całego tematu. Być może kwestia była już poruszana. Interesuje mnie nie tyle kwestia samych eksperymentów, co warunków hodowlanych: na ile przestrzegane są normy przegęszczeń, jaki rodzaj ściółki jest stosowany dla gryzoni, czy zapewniana jest możliwość skorzystania z kryjówki?

To, że życie takie zwierzaka kończy się np. zniszczeniem wątroby alby degradacją neuronów to oczywiście smutne, ale powiedzmy, że czasami musi tak być. Lecz jest KOMFORT życia zwierząt przed śmiercią?

Wiem, wiem, w hodowlach spożywczych to dopiero mają strasznie, ale to nie ten temat.
kubus854
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:04

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: kubus854 »

Bardzo pięknie tylko ciekawe co się stanie z twoimi pogodami gdy ty doznasz straszliwego cierpienia np będziesz potrzebował przeszczepu myślę ze twoje postanowienia i pogody legną w gruzach gdyż przeszczep nie był by raczej możliwy bez wcześniejszych eksperymentach na zwierzętach ewentualnie będziesz udawał po operacji ze nic się nie stało i te biedne zwierzęta nie uratowały ci życia .[Poprawcie mnie jeśli się mylę co do tego ze przeszczep nie był by możliwy].NO zawsze możemy prowadzić eksperymenty na ludziach np na tobie skoro sam się siebie brzydzisz to nie zrobi ci różnicy czy skrócimy ci życie nieudanym eksperymentem [mówię pól żartem pół serio]

pozdrawiam
kubus854
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 18:04

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: kubus854 »

Bardzo pięknie tylko ciekawe co się stanie z twoimi pogodami gdy ty doznasz straszliwego cierpienia np będziesz potrzebował przeszczepu myślę ze twoje postanowienia i pogody legną w gruzach gdyż przeszczep nie był by raczej możliwy bez wcześniejszych eksperymentach na zwierzętach ewentualnie będziesz udawał po operacji ze nic się nie stało i te biedne zwierzęta nie uratowały ci życia .[Poprawcie mnie jeśli się mylę co do tego ze przeszczep nie był by możliwy].NO zawsze możemy prowadzić eksperymenty na ludziach np na tobie skoro sam się siebie brzydzisz to nie zrobi ci różnicy czy skrócimy ci życie nieudanym eksperymentem [mówię pól żartem pół serio]

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Matthiu
Posty: 111
Rejestracja: 5 sie 2015, o 14:30

Re: Opinie na temat eksperymentów na zwierzętach

Post autor: Matthiu »

Tego rodzaju eksperymenty muszą być przeprowadzane aby się rozwijać. Umożliwiają one przeżycie pozostałym organizmom, to proste. Ważne jest tylko to, aby zwierzętom tym zapewnić odpowiednie warunki.



Zawsze zastanawiał mnie jednak fakt, że tego typu eksperymenty przeprowadza się na nikomu winnych zwierzętach, a nie np. seryjnych czy też wielokrotnych (dwa osobne pojęcia) mordercach, którzy znajdują się w więzieniach. A niech odkupią swoje winy i spłacą dług społeczeństwu, a co!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości