Zawód-Biolog

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
AdrianT
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2015, o 11:31

Zawód-Biolog

Post autor: AdrianT »

Chciałem po gimnazjum iść na AK ale po szturmie negatywnych komentarzy zrezygnowałem.
Bardzo chciałbym zostać botanikiem.
Do jakiej szkoły najlepiej iść pod gimnazjum i co dalej ? Czy to zawód z przyszłością ?
Proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Zawód-Biolog

Post autor: Keti »

Co to AK? Google nie podpowiada.
Szkołę najlepiej wybrać taką by czuć się dobrze, rozważ jednak co najbardziej by Cie interesowałoznam sporo osób po technikach leśnych bardzo zadowolonychchoć ja akurat nie miałam chęci tam iść bo mi się kojarzył leśnik jako zawód negatywnie.
Na biologie nie jest tak trudno się dostać więc bez spiny Bardzo fajnie, że chcesz zostać botanikiemniby mówi się że trudno z pracą po biologii, ale ciężko prawie po wszystkim. Jeśli na prawdę lubisz botanikę to duży plus, jeśli się coś lubi to zawsze jakaś praca będzie
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Zawód-Biolog

Post autor: AnnaWP »

Popieram Keti, wybór tego, co będziemy robić całe życie powinien dać szanse na pracę, ale też powinien wiązać się z jakąś pasją.
Jeżeli NAPRAWDĘ lubisz botanikę, zastanów się, jakiego typu praca Cię interesuje, botanik a botanik to dwie różne rzeczy, albo i pięć rzeczy.
A później jest łatwo. Można wybrać szkołę typu rolniczą, leśną itd. albo LO. Po LO studia, znowu mogą być kierunkowe, albo uniwersytecka biologia, też daje podstawy. Wszystko zależy od kierunku, w jakim chce się pójść.
Co wchodzi w rachubę? Systematycy, fitosocjolodzy, geobotanicy, anatomowie, morfogenetycy, leśnicy, wiele innych na pewno też.
AdrianT
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2015, o 11:31

Re: Zawód-Biolog

Post autor: AdrianT »

AK- to inaczej technik architektury krajobrazu Zawód bardzo przypadł mi do gustu ale czytając komentarze innych ręce mi opadły dostać po tym dobrą pracę to jak wygrać w totka Najchętniej poszedł bym do technikum leśnego, jeśli jest tutaj ktoś po takim technikum to prosiłbym o opinie nt. wybranej szkoły.
nottery
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2014, o 00:26

Re: Zawód-Biolog

Post autor: nottery »

dzisiaj, niewiele kierunków studiów daje szanse pracy w zawodzie - pracodawcy wymagają wyższego wykształcenia tylko po to by w ten sposób uzyskać potwierdzenie tak, ten koleś ma coś w głowie". Umiejętności zawodowych nie nabędziesz na studiach i zawsze musisz się wdrożyć. Dlatego też - wybierz studia które Cię interesują. Jeśli ukończysz renomowaną uczelnię, zawsze gdzieś fajną pracę znajdziesz, a jeśli będziesz prawdziwym pasjonatem swojej dziedziny - masz też szanse na pracę w zawodzie czy zostanie na uczelni.
Jeśli chodzi o szkołę ponadgimnazjalną, wybierz liceum ogólnokształcące - masz maturę, a jeśli stwierdzisz że nie chcesz isć na studia, to ukończysz zawodową szkołę policealną lub jakieś studium. Liceum daje Ci największy zakres możliwości
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Zawód-Biolog

Post autor: sempervirens »

Po Technikum też jest matura i tytuł technika Co prawda rok dłużej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości