[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

No u mnie w lidlu zalega taki - a to całkiem fajne ustrojstwo. Mam jednego, i wg. mnie jest całkiem przyzwoity. Wstawiłem do niego polaryzację i trochę przerobiłem kondensor", zasilany z akumulatora, czasem go zabieram ze sobą na łódź. W moim wypadku kamerka działała przez kilka dni, potem po prostu przestała działać w trakcie użytkowania.
Arcziwwy
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:49

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Arcziwwy »

No kumpel ma bressera NV czyli na bateryjki i działa mu wyśmienicie od paru dobrych miesięcy. Co do wielkości wylinki chodzi mi o takie wylinki:

Wielkość jakieś 2,3cm od końca odwłoka po same pazury jadowe, natomiast obszar roboczy zaznaczony na zdjęciu to jakieś 3mm może 2 - nie pamiętam gdyż jest to stare zdjęcie. Co oznacza, że tutaj zdjęcie udało mi się dość dobrze, natomiast chodzi mi też o sprawdzenie mniejszych wylinek o ile uda mi się takie rozwinąć pęsetami:)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

A swoją drogą widzę w tych opiniach że zachwalacie tego bressera - w tej klasie cenowej
Bo jak na zabawke to sporo umie". Ale to zabawka.

To jest wszystko chinszczyzna - nie ma znaczenia jak sie nazywa".

Ten co linkuje jest po prostu lekko solidniejszy. Do najtanszych kamerek nie mam absolutnie zaufania, dlatego ich nie bede polecac, predzej zrobilbym zdjecie telefonem przez okular.

Tobie by tez wystarczyl stereoskopowy, bo nie potrzebujesz duzych powiekszen.
deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-stereoskopowy-delta-optical-discovery-30,d3836.html
- ale nie mam pojecia co to jest, nie testowalem osobiscie, raczej tez sprzet z polki zabawkowej.
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kazub30 »

Do Pickula robię zdjęcia mikroskopowe na okularach od Delty ale nie są to szerokokątne. Zdjęcia ogólnie wychodzą dobrze. Wiesz gdzie można kupić okulary szerokokątne pasujące do Genetica?
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Ines1993 »

Znalazłam całkiem korzystną ofertę na mikroskopy Delty (Evolution 300 i 100):
polowanie.bazarek.pl/opis/5887377/mikroskop-delta-optical-evolution-300.html
2690zł (lub w innym sklepie 2990zł) (EDIT: nie uaktualnili oczywiście cen po podwyżce w Delcie. więc nie będzie tak tanio, cenę na stronie już zmienili po moim pytaniu)

polowanie.bazarek.pl/opis/5887277/mikroskop-delta-optical-evolution-100-trino-plan.html
2240zł (lub w innym 2490zł)

Z opisu technicznego niewiele się różnią te 2 mikroskopy. Zauważyłam też, że do Evo 300 dodatkowe akcesoria i wyposażenie jest droższe. Czy warto inwestować w Evolution 300 (raczej nie potrzebując w przyszłości dodatkowego wyposażenia)? (w razie co, to pisałam parę stron temu - używane nie wchodzą w grę).
KKWW
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2015, o 20:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: KKWW »

Witam wszystkich,
planuję zakup mikroskopu dla przedszkolaka, sam go sobie zażyczył, a lepszy to prezent pod choinkę niż kolejny zestaw klocków:). Ogólnie ma to być zabawka, tyle że taka trochę lepsza. Maksymalnie do 300 zł, ewentualnie jeśli trzeba będzie dokupić jakieś akcesoria, to mogę zwiększyć budżet do 400 zł. W zasadzie jestem już zdecydowany na DO BioLight 200, ale zapytać mądrzejszych nie zaszkodzi:) Czy sądzicie, że jest to rozsądna propozycja? Jeśli może być, to co warto dokupić z dodatków?
miszelos
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2015, o 10:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: miszelos »

Ja też stoję przed tym dylematem z tymże dla ośmiolatki i przy okazji my też chcieliśmy coś obejrzeć. Nadal nie znam odpowiedzi. Wiem tylko, że chcę dwuokularowy, bo wygodniej jest obserwować.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

kazub30 - np takie:

Kod: Zaznacz cały

ebay.pl/itm/Bausch-Lomb-10X-Widefield-High-Eye-point-Microscope-Eyepiece-23-2mm-B-L-/262149861575
Ines1993 - Roznia sie - wielkoscia (evo 300 jest wiekszy) i polem widzenia Evo300 ma 22mm Evo 100 20 mm - to moze miec dla Ciebie znaczenie. System na nieskonoczosc - jesli nie planujesz rozbudowy - jest absolutnie bez znaczenia.
KKWW pisze:planuję zakup mikroskopu dla przedszkolaka [.] Ogólnie ma to być zabawka [.] W zasadzie jestem już zdecydowany na DO BioLight 200
To nie szukaj dalej, dobrze wybrales, mozesz tylko zobaczyc gdzie kupisz moze troche taniej bo one roznia sie tylko nazwami i niektorymi dodatkami.

miszelos - bierz cos na ksztalt Genetica, ale to tak myslac przyszlosciowo bo to juz nie jest zabawka (
KKWW
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2015, o 20:44

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: KKWW »

Poszukam:) Dziękuję za pomoc.
miszelos
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2015, o 10:36

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: miszelos »

Zastanawiam się nad takim:

Kod: Zaznacz cały

deltaoptical.pl/mikroskop-delta-optical-ntx-3c-prawdziwa-skamielina,d3350.html
Można też większe okazy obejrzeć bez sporządzania preparatów, tylko czy te powiększenia nie są za małe?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

miszelos Zdecyduj jaki rodzaj mikroskopu potrzebujesz. Jesli chcesz z córka ogladac obiekty widoczne golym okiem rozne robaczki kamyczki itp. to bierz stereoskopowy. Jak chcesz ogladac komorki, drobne zyjatka w wodzie i inne rzeczy niewidoczne golym okiem bierz biologiczny. Biologiczny moze miec nasadke jedno lub dwuoczna, czyli tzw. mono lub bino. Stereoskopowy to nie jest to samo co bino, pomimo ze i tu i tam obserwuje sie dwojgiem oczu.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

kazub30 okulary do Evo 100 pasują do Twojego Genetica, zapytaj w Delcie.
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kazub30 »

Czy te okulary PZO 10x SK nie warto ich zakładać bo ten okular podlinkowany przez Planapo jest fajny tylko cena dolara zaporowa
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości