Absolwent 2012, a pisanie nowej matury 2016?

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Absolwent 2012, a pisanie nowej matury 2016?

Post autor: Sokol »

Witam, chciałbym, aby post ten był rozwianiem wszelkich błędnych informacji odnośnie pisania matury na starej czy nowej podstawie programowej zarówno dla poprawiania wyniku jak i dobierania nowego przedmiotu rozszerzonego.

Sprawa wygląda następująco:

rocznik 93, pierwszą maturę 2012 pisałem z przedmiotów:
Polski - Podstawa i Rozszerzenie
Matematyka - Podstawa
Angielski - Podstawa i Rozszerzenie
Historia - Rozszerzenie

matura 2013
Biologia - Podstawa

Aktualnie chciałbym napisać na maturze 2016 po raz pierwszy przedmioty takie jak
Chemia - Rozszerzona
Biologia - Rozszerzona
Matematyka - Podstawa

Doszły do mnie takie informacje, że jeżeli jestem absolwentem 2012 i chcę w roku 2016 pisać maturę z przedmiotów których nie pisałem wcześniej to pisze ją zgodnie z obowiązującą podstawą w roku, którym pisze czyli w tym przypadku 2016 Tak więc wychodzi na to ze powinienem uczyć się do Nowej matury z Biologii rozszerzonej i Chemii rozszerzonej ponieważ te przedmioty piszę po raz pierwszy (rozumiem, że jest podział podstawa z biologii a biologia rozszerzona to nie to samo - jeżeli się mylę proszę o sprostowanie)

W przypadku podstawy z matematyki to nic się nie zmienia i poprawiam ją na starych zasadach.

Proszę potwierdzić czy moje rozumowanie jest poprawne.
Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam wiecznych maturzystów.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Absolwent 2012, a pisanie nowej matury 2016?

Post autor: olunia16 »

Wydaje mi się że piszesz jeszcze na starych najlepiej zadzwoń/idź/napisz e-maila do CKE. Ja tak zrobiłam i piszę ostatni rok na starych zasadach i z opłatą.Rocznik 1991. pozdraiwiam
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Absolwent 2012, a pisanie nowej matury 2016?

Post autor: Sokol »

Tak jest Olunia. Dzwoniłem do CKE i pisze na podstawie programowej na, której ukończyłem liceum. Miło widzieć, że są tu jeszcze inni weterani. Jak idą przygotowania?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość