jedzenie jabłek, a rak.

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: jedzenie jabłek, a rak.

Post autor: yeast »

doktorka pisze:kontekst wynika z parunastu postow wzwyz, proponuje czytnac.
Czytałam i wiem, że prawdopodobnie rozumiesz, ale uważam, że na tym forum są osoby, dla których nie jest to oczywiste i lepiej nie upraszczac, bo ktoś może dojść do wniosku, że palenie nie szkodziP.

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 15:10 ]
doktorka pisze:nadal uwazam, ze to cale wariactwo z tytulurakotworczosci to jest jakis absurd.
Absurd wygenerowany przez dziennikarskie doniesienia w styluAmerykańscy naukowcy odkryli, że pomidor/jabłko/marchewka/zielone skarpetki powodują/zapobiegają nowotworom/miażdżycy/impotencji"P. Najczęściej kazali komus napisać coś do rubryki Nauka, ktoś wziął losowy artykuł z Nature lub Science, przejrzał, co zrozumiał dobrze lub źle to streścił, a resztę pominął. A potem ludzie biją się jeść jabłka albo przechodzą na dietę ananasową.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: jedzenie jabłek, a rak.

Post autor: doktorka »

no niestety, media zaatakowaly nasze zdrowe rozsadki, potem tak jest, ze jak u kogos wykryja raka, to obwinia sie zeczemu to nie jadl jablek, to wtedy by raka nie mial i wtedy idzie plota na cala wies/miasto, ze ktos tam dostal raka bo nie jadl jablek no i ciach- postrach wsrod ludu i wszyscy zaczynaja masowo wcinac jablka kilogramami.

media to jest zlo zlo i jeszcze raz zlo w kwestiiinformacji nt zdrowia a takze napedzania bezsensownych nagonek na sluzbe zdrowia, z ktorych polowa jest wyrwana z kontekstu i wynika z normalnych procedur.
MarzenaH
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 20:13

Re: jedzenie jabłek, a rak.

Post autor: MarzenaH »

Może działają na jakieś wybarne nowotwory? A tak ogólnie to najlepiej zrobić sobie badania profilaktyczne na obecność mutacji genów nowotworowych.
mguru
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2017, o 20:44

Re: jedzenie jabłek, a rak.

Post autor: mguru »

Nie wiem jak to jest z rakiem, jest to dosyć odważne stwierdzenie w tytule wpisu. Mogę wam jednak przytoczyć znane powiedzonko z angielskiego: an apple a day keeps the doctor away Na pewno dla zdrówka nie zaszkodzi, nie jestem jednak przekonany co do tego, że na tak poważne choroby też pomaga równie skutecznie.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: jedzenie jabłek, a rak.

Post autor: Mårran »

Jobs był frutarianinem i ponoć żarł głównie jabłka. Echm.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości