Dzień pracy lekarza

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Howhalec
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:13

Dzień pracy lekarza

Post autor: Howhalec »

Cześć!
Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda taki typowy dzień pracy lekarza. Możecie się wypowiedzieć o różnych specjalizacjach, im więcej, tym lepiej. również wrażenia rezydentów i studentów chętnie poczytam
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Dzień pracy lekarza

Post autor: Piotrr »

stary wez sie lepiej zabierz za nauke do matury a nie pierdolami sie rozwodzisz po internetach. puść sobie młodych lekarzy by tvp.
W końcu lekarz
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Dzień pracy lekarza

Post autor: Piotrr »

nawiązanie do lekarzy by tvp to była taka mała ironia z mojej strony, tal dla jasnościgt.< A teraz wracam do patmorfy. dzień z zycia studenta medycyny jest taki fascynujacy.
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dzień pracy lekarza

Post autor: Mårran »

Trochę prywatą zarzucę, ale tak ostatnio właśnie pisałam o tym.
Pani Buka
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Dzień pracy lekarza

Post autor: ryniofit8000 »

Jest spoko.
Dzisiaj:
Wstałem rano, pouczyłem się trochę, zjadłem śniadanie. Poszedłem na 11:45 na anatomię, odpowiedziałem na parę pytań asystentowi, później zabrałem się za rozdzielanie mięśni skalpelem. Ustaliliśmy który mięsień jest który i jakie naczynia i nerwy widzimy. Po anatomii końcowe zaliczenie ustne z łaciny. Właśnie wróciłem do domu i zabieram się za biofizykę bo jutro egzamin. Jeszcze tylko coś zjem i coś obejrzę na yt.
Howhalec
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:13

Re: Dzień pracy lekarza

Post autor: Howhalec »

Piotrr, wypowiedź najpewniej odnosiła się do mojego pytania i jak można wywnioskować - wg Ciebie są to pierdoły. A że dotyczyło ono pracy lekarzy i sam studiujesz owy kierunek, to OK, NIE WNIKAM.
Sprostuję, że jak już, to do egzaminu gimbazjalnego d
Chyba normalnym jest się wcześniej dowiedzieć, jak to wszystko wygląda, zwłaszcza że jest to FORUM.
Mårran, ryniofit8000, bardzo dziękuję za odpowiedzi NA TEMAT )
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Dzień pracy lekarza

Post autor: egocentryk »

Wszelkie seriale to fikcja

Awatar użytkownika
Myshaaa
Posty: 89
Rejestracja: 19 lip 2008, o 08:03

Re: Dzień pracy lekarza

Post autor: Myshaaa »

ok,skoro chcesz poznać prawdę Dzien pracy chirurga/zabiegowca:
Przychodzisz do pracy na 8,raport,wizyta,patrzysz ma rozpiskę czy masz zabiegi,jesli tak- idziesz na blok. Jesli nie- ogarniasz wypisy/przyjęcia, wypełniając przy tym tony bezsensownych papierków,konsultujesz pacjentów na innych oddziałach i IP,zlecasz swoim pacjentom na oddziale leczenie,badasz swoich pacjentów jesli tego wymagają. Znowu patrzysz w rozpiskę zabiegów,jesli jestes idziesz na blok- jesli nie kontynuujesz powyższe. Po 7h35min przy dobrych wiatrach wychodzisz z roboty i gnasz do drugiej- NPL,POZ,dla kazdego cos dobrego jesli POZ to docierasz do domu po tych kilku godzinach, czyli powiedzmy o 20,jesli NPL siedzisz tam do rana i starasz sie logicznie zaopatrzyć kazdego pacjenta. Rano oczywiście wracasz do swojego podstawowego miejsca pracy czyli oddzial chirułgi :] cisniesz 7h35min (optymistycznie ^^),potem moze uda Ci sie isc do domu a niee masz dyżur na swoim oddziale! Wiec ogarniasz pacjentów na oddziale,jesli trafi sie ktoś na ostro dzwonisz do kolegi który ma dyżur pod telefonem,ten przybywa i ciachacie kto potrzebuje. Rano po dyżurze ogarniasz to co zawsze przez 7h35min i no wtedy moze juz czas do domu i spac! na dyżurze i w NPL czasem troche mozna pokimac,zdarza sie godzine albo 6 przez noc,rożnie bywa! Ogolnie pierwsze lata pracy to zapier*dol,pozniej na szczęście mozna troche wyluzować! Na internistycznych podobnie ale bez patrzenia w rozpiskę zabiegów i chodzenia ma blok :d

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości