Przygotowania

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
ksiazkomanka
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, o 18:42

Re: Przygotowania

Post autor: ksiazkomanka »

Czy ktoś z Was ma nadzieję, że jest w tej piątce osób dodatkowo zakwalifikowanych?
Czy to możliwe, że próg wynosi dalej tyle samo, mimo zmiany klucza? Proszę
ksiazkomanka
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, o 18:42

Re: Przygotowania

Post autor: ksiazkomanka »

Próg podwyższyli i teraz wynosi 67 punktów. W imieniu wszystkich, którzy doliczyli się 66 punktów z nadzieją, że jednak się dostali, bardzo dziękuję -.-
To było chamskie, bo teoretycznie mogło być tak, że mimo dodania punktów próg pozostał ten sam. Po telefonie do Warszawy i pytaniu o to powiedzieli mi, że to przecież oczywiste, że się podwyższył.
Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: Przygotowania

Post autor: Sapiens »

Podwyższyli próg przez te zadania z odwołań, raczej nikt z 66 punktami nie odpadł, bo odpadła tylko jedna osoba, która miała źle policzone punkty

mbiom
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2016, o 19:37

Re: Przygotowania

Post autor: mbiom »

Bankowo podwyższyli przez to zadanie z PCR przede wszystkim, ja się bardzo cieszę, bo poprawki mi dały dodatkowe 3 punkty, czyli miałam w końcu 68 i przeszłam!
ksiazkomanka
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, o 18:42

Re: Przygotowania

Post autor: ksiazkomanka »

Mnie chodzi o to, że nie napisali na stronie OB o podwyższeniu progu, bo po dodaniu punktów mam 66 i od soboty miałam nadzieje, że może jednak się udało. Teoretycznie była jakaś szansa, że np. 90 osoba na liście nie dostała żadnego punktu, bo np. zadanie z PCR strzeliła tak, jak było wcześniej w kluczu i za inne też nie dostała punktów. Wtedy próg pozostałby ten sam.
Zresztą w zeszłym roku napisali, że w zadaniu z wirusem zaliczyli obie wersje i próg się podniósł, bo praktycznie wszyscy dostali po 1 pkt więcej. W tym roku nie raczyli tego zrobić.
Także dzięki KGOB za 4 dni w stresie.
mbiom
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2016, o 19:37

Re: Przygotowania

Post autor: mbiom »

Rozumiem, tak też mogło być teoretycznie. Nie wiem, jak dla mnie przepływ informacji w OB jest naprawdę słaby, w moim okręgu w poniedziałek nie było żadnych informacji o poprawkach, a tym bardziej o tym, kto jest wśród tych 5 osób, a telefon w KGOB czynny tylko jeden dzień w tygodniu i to jeszcze przez półtorej godziny.
mbiom
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2016, o 19:37

Re: Przygotowania

Post autor: mbiom »

PS Dzisiaj dodali info o podwyższeniu progu na stronie
ksiazkomanka
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, o 18:42

Re: Przygotowania

Post autor: ksiazkomanka »

U mnie w okręgu też nic nie wiedzieli w poniedziałek o poprawkach i czekanie do dzisiaj było straszne. Jeszcze jak tam dzwoniłam, to powiedzieli mi, że to przecież oczywiste, że próg się podwyższył.
Widziałam własnie, że napisali, pewnie dlatego, że dzwoniło do nich dużo wkurzonych ludzi
W każdym razie gratuluję tym 5 szczęśliwym osobom, którym jednak udało się dostać
mbiom
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2016, o 19:37

Re: Przygotowania

Post autor: mbiom »

Ze swojej strony dziękuję, nie mogłam uwierzyć, że jednak mi się udało. Jestem ciekawa, czy te poprawki zostały nanoszone tylko i wyłącznie w wyniku odwołań, tak z ciekawości, czy ktoś z Was się odwoływał?
Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: Przygotowania

Post autor: Qwarrttet »

To, że próg został podwyższony absolutnie nie jest oczywiste i sam fakt, że a) nie informują o tym na raz b) że komitety okręgowe nic nie wiedzą jest lekko oburzający. Czy naprawdę tak trudno było napisać pod aktualizacją z 5 lutego jaki jest nowy próg?

hematokryt287
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2015, o 14:18

Re: Przygotowania

Post autor: hematokryt287 »

mbiom pisze:Ze swojej strony dziękuję, nie mogłam uwierzyć, że jednak mi się udało. Jestem ciekawa, czy te poprawki zostały nanoszone tylko i wyłącznie w wyniku odwołań, tak z ciekawości, czy ktoś z Was się odwoływał?
mbiom, chciałam zapytać, czy otrzymałaś Ty albo Twoja szkoła informacje, że się dostałaś (tzn. że jesteś wśród tych 5 dodatkowo zakwalifikowanych osób)? Pytam, bo też mam szanse (po odwołaniach prawdopodobnie 67 pkt), a jak na razie czekam na ostateczną listę zakwalifikowanych. Chcę mieć tą pewność na 100%, że się nie pomyliłam w moich przypuszczeniach i nie wiem, czy trzeba czekać, czy można np. zadzwonić do Komitetu Głównego i zapytać, czy w ogóle takich informacji udzielają.
ksiazkomanka
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2015, o 18:42

Re: Przygotowania

Post autor: ksiazkomanka »

Można dzwonić do Komitetu Głównego, ale tylko we wtorki od 15:30 do 17. Możesz też napisać maila.
hematokryt287
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2015, o 14:18

Re: Przygotowania

Post autor: hematokryt287 »

Dzięki ksiazkomanka za odpowiedź . A mam jeszcze takie pytanko: czy może kontaktowałaś się z nimi w podobnej sprawie, bo chodzi mi o to czy w ogóle odpowiedzą mi na pytanie czy zostałam zakwalifikowana (oczywiście, jeśli podam im swoje nazwisko)? Nie chciałabym popełnić jakiegoś ogromnego nietaktu typu ochrona danych osobowych etc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości