boje się chemii

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

boje się chemii

Post autor: decadence555 »

Boję się matury z chemii, najbardziej zadań, boję się że będą wymagające. Zrobiłam bardzo dużo zadań i potrafię zrobić łatwe i na średnim poziomie przy trudnych się gubię.
kama-ola
Posty: 5
Rejestracja: 2 sty 2016, o 22:16

Re: boje się chemii

Post autor: kama-ola »

spoookojnie, stresem napewno sobie nie poradzisz. do matury masz jeszcze troche czasu, skoro wiesz ze gorzej wychodzą ci zadania to właśnie na tym się skup, rób dziennie przynajmniej dwa zadanka i jakoś to będzie ja osobiście trzymam za ciebie kciuki i wierze w cb
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: boje się chemii

Post autor: ryniofit8000 »

kama-ola, znacie się? bo jeśli nie to to był strasznie pusty komentarz, jak można wierzyć w kogoś kogo nawet nie wiesz czy byś polubiła ani nie znasz możliwości
Hana19
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2016, o 13:29

Re: boje się chemii

Post autor: Hana19 »

ryniofit8000 pisze:kama-ola, znacie się? bo jeśli nie to to był strasznie pusty komentarz, jak można wierzyć w kogoś kogo nawet nie wiesz czy byś polubiła ani nie znasz możliwości
Pusty? A może pozytywny? Jeżeli człowiek potrzebuje motywacji, a drugi ją mu daje to chyba dobry gest, nie sądzisz?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: boje się chemii

Post autor: ryniofit8000 »

Hana19, nie w takim przypadku, kiedy te osoby w ogóle się nie znają. To są po prostu puste słowa bo kama nie zna możliwości decadence. Mnie by takie coś prędzej zniesmaczyło niż zmotywowało. Może niektórzy cenią sobie puste słowa.

"Ja osobiście trzymam za ciebie kciuki i wierzę w cb"
Serio uważasz, że przyjdzie maj a ona po maturze z chemii wyjdzie i pomyśli Ciekawe jak poszło tej decadence z forum biolog, mam nadzieję, że świetnie napisała ?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: boje się chemii

Post autor: ryniofit8000 »

decadence555, spróbuj robić więcej tych właśnie trudnych, jak się będziesz gubić to pytaj nauczyciela. Jak trochę ich porobisz to z czasem powinny przestać sprawiać takie problemy.
Rozwiązywałaś już arkusze? Na maturze takich serio trudnych zadań przeważnie nie ma za wiele i można napisać na 85+ bez nich
Hana19
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2016, o 13:29

Re: boje się chemii

Post autor: Hana19 »

ryniofit8000, tak sobie przemyślałam sprawę podczas obiadu i też doszłam do wniosku, że wygląda to na puste słowa. Także w części przyznam Ci rację, chociaż dalej twierdzę, że kilka miłych słów, nawet od osoby, której się nie zna, czasem nie zaszkodzi Tak, tak - mogłyby to być mniej intymne wyrażenia niż wierzę w ciebie w takiej sytuacji.

Zatem decadence555, stres nie jest niczym nienormalnym, gdy dużymi krokami zbliża się matura. Jednak możesz potraktować to jako znak, że jeszcze kilka kwestii mogłabyś przećwiczyć. Masz czas, przećwicz ten typ zadań, z którym masz problem. Praktyka czyni mistrza, także im więcej zadań uda Ci się rozwiązać, tym mniejsze szanse, że nie poradzisz sobie na maturze. A świadomość tego, że umiesz coraz więcej powinna skutecznie zmniejszać uczucie sporego stresu. Zatem ćwicz, rób zadania, gdy tylko wygospodarujesz na to trochę czasu. Wszystkiego dobrego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości