Vademecum Biologia Ewy Pyłki-Gutowskiej - warto kupić?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Vademecum Biologia Ewy Pyłki-Gutowskiej - warto kupić?

Post autor: summer »

Koniecznie muszę kupić książkę, która będzie stanowiła dobre powtórzenie materiału do matury. Ale tylko jedną. W internecie znalazłam coś takiego jak Vademecum maturzysty Biologia Ewy Pyłki-Gutowskiej. Opis produktu mi się spodobał, ale chcę zasięgnąć rady od kogoś, kto zna tę książkę. Jest warta polecenia? Ba, czy jest warta kupienia?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, zależy mi na tym.
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Vademecum Biologia Ewy Pyłki-Gutowskiej - warto kupić?

Post autor: Szkliwiony »

Hm. ciężko powiedzieć. Pracowałem z nią przez dwa lata, ale raczej na zasadzie, żeby coś podejrzeć czy szybko powtórzyć przed lekcją (polecam botanikę), a nie traktować to jako poważne źródło do przygotowania przed egzaminem maturalnym. Przed taką kampanią lepiej jest chyba zaglądać do paru podręczników naraz. Często jest tak, że jedną kwestie traktuje się na różne sposoby. Jak dla mnie, ogromnym plusem książki Pyłki-Gutowskiej były schematy i rysunki (wszystkie czarno-białe). Wiele wśród nich jest zaczerpnięte ze starych podręczników i encyklopedii do biologii, co więcej, sporo znalazło się też w zadaniach maturalnych z uwagi na dokładność i niskie koszty kopiowania. Nie tylko rysunki są czarno-białe, ale całe vademecum wydrukowane na dość specyficznym papierze gazetowym. To może odpychać, ale przecież najważniejsza jest treść.
Przejdź się do księgarni, zobacz ją na własne oczy, przeczytaj parę stron i sprawdź czy będzie Ci odpowiadała. My dostaliśmy ją na projektach unijnych z biologii za darmo. Może u Ciebie w szkole też takie organizują i uda się ją zdobyć bez żadnych kosztów?
summer
Posty: 14
Rejestracja: 24 sie 2014, o 14:30

Re: Vademecum Biologia Ewy Pyłki-Gutowskiej - warto kupić?

Post autor: summer »

Szkliwiony pisze: Przed taką kampanią lepiej jest chyba zaglądać do paru podręczników naraz.
I tak właśnie robię. Uczę się z kilku podręczników (szkolnych z Nowej Ery, których bardzo nie lubię i ze starego, starego wydania podręczników z Operonu - stary, ale bardzo dobry). Jednak moja głowa nie przywykła do przyswajania obszernej porcji wiedzy, dlatego dla utrwalenia koniecznie potrzebuję JEDNEJ książki, która podsumowałaby lub bardziej przypomniałaby cały materiał, który przerabiam.
Szkliwiony pisze: Przejdź się do księgarni, zobacz ją na własne oczy, przeczytaj parę stron i sprawdź czy będzie Ci odpowiadała. My dostaliśmy ją na projektach unijnych z biologii za darmo. Może u Ciebie w szkole też takie organizują i uda się ją zdobyć bez żadnych kosztów?
No właśnie w tym problem - mam tylko dwie księgarnie w mieście i w żadnej nie ma tego vademecum. Dlatego polegam na opiniach z internetu.

Dzięki bardzo za odpowiedź
Ale liczę, że ktoś jeszcze będzie miał coś do powiedzenia nt. tej książki.
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Vademecum Biologia Ewy Pyłki-Gutowskiej - warto kupić?

Post autor: castle »

Moja opinia jest barzdo podobna do tej Szkliwionego. Repetytorium dobre do szybkiej powtorki materialu, czy utrwalenia nowej wiedzy. Duzo schematow i tabelek porownujacych ulatwiajacych nauke dla wzrokowcow. Ogolnie polecam.

wiktoria0902
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:07

Re: Vademecum Biologia Ewy Pyłki-Gutowskiej - warto kupić?

Post autor: wiktoria0902 »

Mam te ksiazke , dala mi ją kuzynka , ktora też uczyła się z niej do matury tylko kilka lat wstecz. Powiem szczerze że jako baza się nie nadaje - od tego jest podręcznik ale jako uzupelnienie super. Świetnie napisana - zrozumiale , prosto, są schematy z ktorymi spotkałam sie tez w kilku zadaniach maturalnych. Ogólnie polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości