Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
wiktoria0902
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:07

Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: wiktoria0902 »

Jestem w 1 klasie liceum, profil biolchem i mam bardzo wymagającą nauczycielkę dlatego poszukuje typowo maturalych zbiorów zadań z biologii. Witowskiego już mam i przerabiam, wybór testów Persony też (tylko 2004). Zastanawiam się nad Ćwiczeniami maturalnymi Medyka wyd.2012 (jest ich 5 części). Czy miał ktoś już może z nimi styczność? Jakie są wasze opinie? + może jakieś inne propozycje A i czy może ma ktoś Notatki z lekcji wyd.Iwona Żelazny?
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: soczka »

-Teraz matura 2016 Zbiór zadań i arkuszy maturalnych z nowej ery
-Zdasz to arkusze maturalne ze wsipu
-Ćwiczenia do książki biologia na czasie z nowej ery
Notatki z lekcji są całkiem ok, ale ja wolę serię trening przed maturą bukały (bardziej szczegółowe + zadania tam są, co prawda dziwaczne, ale niektóre całkiem ciekawe)
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: soczka »

i także polecam repetytorium z nowej ery teraz matura. Według mnie o wiele lepsze od operonowskiego vademecum. Tam do tej książki dodają kod do zasobów w internecie. Są tam m.in. zadania z matur z lat ubiegłych i dodatkowe zadanka.
wiktoria0902
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:07

Re: Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: wiktoria0902 »

soczka pisze:-Teraz matura 2016 Zbiór zadań i arkuszy maturalnych z nowej ery
-Zdasz to arkusze maturalne ze wsipu
-Ćwiczenia do książki biologia na czasie z nowej ery
Notatki z lekcji są całkiem ok, ale ja wolę serię trening przed maturą bukały (bardziej szczegółowe + zadania tam są, co prawda dziwaczne, ale niektóre całkiem ciekawe)
A nie sądzisz, że zadania w tym zbiorze są trochę ponad program matury , nie są bardziej do OB?
wiktoria0902
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:07

Re: Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: wiktoria0902 »

Soczka + jeśli możesz coś jeszcze polecić z chemii/biologii -zbiory, podreczniki etc. byłabym wdzięczna
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: soczka »

No niestety taka jest obecna matura W sensie że mega trudna (porównując do tego co było 2-3 lata temu ). A jeśli o chemię chodzi to :
-Teraz matura 2016 Zbiór zadań i arkuszy maturalnych z nowej ery do chemii
-Zdasz to arkusze maturalne ze wsipu do chemii
-Wito wito i jeszcze raz wito
- zbiór do chemii rozszerzonej POZDRO Pazdro
- zbiór zadań do chemii z nowej ery (ogromny minus to taki, że nie ma odpowiedzi )
- dawne zbiory zadań z operonu do rozszerzenia (do starej podstawy programowej)
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: soczka »

wiktoria0902 pisze:Soczka + jeśli możesz coś jeszcze polecić z chemii/biologii -zbiory, podreczniki etc. byłabym wdzięczna
Jeśli o podręczniki chodzi to z chemii vademecum z nowej ery. Biologia to bukała i biologia villego (mówią że campbell lepszy ale to też całkiem ok)
wiktoria0902
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2016, o 21:07

Re: Zbiór zadań do matury z biologii? :)

Post autor: wiktoria0902 »

soczka pisze:
wiktoria0902 pisze:Soczka + jeśli możesz coś jeszcze polecić z chemii/biologii -zbiory, podreczniki etc. byłabym wdzięczna
Jeśli o podręczniki chodzi to z chemii vademecum z nowej ery. Biologia to bukała i biologia villego (mówią że campbell lepszy ale to też całkiem ok)
Dzięki za odpowiedź Biologię bukały już mam, w villego narazie nie zainwestuję bo uważam że tam jest dużo ponad program i lepiej wydać te pieniadze na jakies inne pozycje, ale nad chemią pomyśle
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości