Przełyk Bareta

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
krzysiek1212
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2014, o 22:09

Przełyk Bareta

Post autor: krzysiek1212 »

Mam prośbe,czy mogłbym prosić o podanie kilku informacji o przełyku Bareta.wczoraj byłem u gastrologa i powiedział że najprawdopodobniej cierpie na przełyk Bareta,oczywiście zacząłem buszować po internecie i znalazłem na takiej stronie, że jest to zmiana przedrakowa.Czy to oznacza,że za jakiś czas zachoruje na raka?Lekarz powiedział,żebym na razie się tym nie martwił ale też nie powiedział jak to mogę leczyć dlatego jestem przerażony:( Proszę o kilka wskazówek jak mogę się z tego wyleczyć.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Przełyk Bareta

Post autor: AnnaWP »

A po co byłeś u lekarza?

Tak, ja również muszę uważać na mój przełyk, póki co nie potwierdzili mi Bareta, ale z tej zmiany może rozwinąć się nowotwór. Dlatego należy przy diagnozie pozostać w kontakcie z gastrologiem. To gastrolog ustali leczenie, np. zmniejszenie wydzielania kwasu.

Nie ma co się na razie przerażać, nie jest to żaden wyrok, ale wymaga odrobiny zaangażowania, np. przez przyjmowanie leków i dbanie o dietę (ja nie piję napojów gazowanych i staram się nie iść spać z pełnym żołądkiem, bo mam problem ze zwieraczem).
weltschmerz
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, o 21:58

Re: Przełyk Bareta

Post autor: weltschmerz »

Szczerze powiedziawszy to przełyk Barreta sprawia, że musisz na swój przełyk uważać ze zdwojoną siłą. Wiem co mowię, najpierw miałam przepuklinę rozworu przełykowego i dzięki niej rozwinął się u mnie przełyk Barreta, byłam uprzedzana o tym, ze może się tak stać wielokrotnie, ale nie martwię się dopóki nie ma wyraźnych przesłanek i Tobie również to zalecam.
Przełyk Barreta jest uważany za stan przedrakowy, ponieważ własciwy nabłonek płaski w przełyku jest zastępowany nabłonkiem metaplastycznym walcowatym, a to zwiększa szansę na rozwinięcie gruczolakoraka, ale nie jest to pewne na 100% dziwie się, ze nikt wcześniej nie zapisał Ci inhibitorów pompy protonowej, które zmniejszają wydzielanie kwasu w żołądku, a co za tym idzie kwaśna treść odpowiedzialna za przełyk Barreta nie cofa się do przełyku.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przełyk Bareta

Post autor: Mårran »

Treść się cofa dalej, bez operacji się z refluksem nic nie zrobi. Po prostu nie jest kwaśna.
Pani Buka
weltschmerz
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2016, o 21:58

Re: Przełyk Bareta

Post autor: weltschmerz »

M&#xE5rran pisze:Treść się cofa dalej, bez operacji się z refluksem nic nie zrobi. Po prostu nie jest kwaśna.
to miałam na myśli, ale treść która nie jest kwaśna nie podrażnia przełyku, chociaż kiedy ja przyjmuję inhibitory nie mam też problemu z cofaniem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości