Jakie studia?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Jakie studia?????

Post autor: persil1991 »

rebelheart pisze:jako biolog też nie wiem gdzie mógłbym zahaczyć poza nauczaniem, pracą naukową, wykładaniem na uniwersytecie, podobno są gdzieś laboratoria
Po biologii można zrobić studia podyplomowe np. z analityki medycznej
prosperiusz
Posty: 37
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:11

Re: Jakie studia?????

Post autor: prosperiusz »

persil1991 pisze:
rebelheart pisze:jako biolog też nie wiem gdzie mógłbym zahaczyć poza nauczaniem, pracą naukową, wykładaniem na uniwersytecie, podobno są gdzieś laboratoria
Po biologii można zrobić studia podyplomowe np. z analityki medycznej
Podpisuję się po tym obiema rękami i nogami. Moja koleżanka nie dostała się na medycynę, więc z kopyta poszła na biologię, na UJ. Nie podchodziła więcej razy do dostania się na medycynę, co jest dla mnie dziwne, bo jak nie za pierwszym, to drugim czy trzecim razem by się dostała, ale odpuściła med, skończyła biologię i poszła na podyplomówkę z analityki. Teraz pracuje w przyszpitalnym laboratorium i jest mega zadowolona
Awatar użytkownika
agnnie97
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2016, o 14:10

Re: Jakie studia?????

Post autor: agnnie97 »

A czy jest ktoś, kto wie coś o inżynierii biomedycznej na AGH? Zaczęłam trochę czytać o tym i wydaje mi się, że to ciekawy i przyszłościowy kierunek, ale słyszałam również, że ciężko jest tym, którzy nie mieli rozszerzonej matmy i fizyki A ja i fizyka to dwie różne drogi, coś tam wiem, bo przez całe liceum mam fizykę i fizykę w medycynie", ale to jakieś nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Jakie studia?????

Post autor: Nitrogenium32 »

Fizyka jest specyficzną dziedziną.

Oprócz biologii i chemii czego lubisz się uczyć? Lubisz jakoś matematykę (wiemy już, że fizyki na pewno nie d)?
Awatar użytkownika
agnnie97
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2016, o 14:10

Re: Jakie studia?????

Post autor: agnnie97 »

Z matmą nie jest źle, radzę sobie 4/5 i nie jest też dziedziną, której jakoś szczerze nie lubię Neutralnie
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Jakie studia?????

Post autor: Nitrogenium32 »

Hmm. Zakładając, że interesują Cię kierunki biologiczno-chemiczne.

Spektrum jest szerokie. Nawet bardzo. Można iść na: biologię, chemię, biotechnologię, inżynierię chemiczną, technologię chemiczną, inżynierię biomedyczną, bioinżynierię, zootechnikę, weterynarię itp. Można też ograniczyć się do kierunków medycznych - lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, dietetyka, pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, audiofonologia itp.

Przeglądałem programy studiów ambitniejszych kierunków medycznych (dwóch) i muszę stwierdzić, że na farmacji trzeba być obytym w większej ilości dziedzin niż na medycynie. Oczywiście ktoś może się ze mną nie zgodzić, ale prawda jest taka, że jeśli ktoś jest obyty w jakiejś dziedzinie, będzie miał lżej (tak jak niby matematyka to się nie przydaje, a jakoś ambitniejsza chemia jest na niej akurat oparta).

Na lekarskim oprócz rzeczy skupionych na człowieku jest liźnięcie elementów chemii na biochemii i elementów fizyki na biofizyce. Z kolei farmacja jest kierunkiem bardziej naukowym (nienawidzę stereotypu, że farmaceuta to sprzedawca w aptece), gdzie jest bardzo dużo chemii, zahacza się o matematykę, fizykę, przedmioty medyczne, no i są też przedmioty ściśle farmaceutyczne.

Z mojej strony, jako student farmacji, chętnie zapraszam do studiowania na moim kierunku. Oczywiście możesz też celować w medycynę, w końcu wybór należy do Ciebie. Tyle że radziłbym albo lekarski albo farmację (albo jedno po drugim ), bo w ciągu studiowania obydwu kierunków wiele człowiek się uczy (i musi też uczyć się dalej, na własną rękę), można potem, w zależności od sytuacji, zarabiać sporo pieniędzy (choć nie jest to najważniejsze), a pracę zawsze się znajdzie, bo po obydwu kierunkach są szerokie możliwości, a lekarzy i farmaceuci będą zawsze potrzebni.
Awatar użytkownika
agnnie97
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2016, o 14:10

Re: Jakie studia?????

Post autor: agnnie97 »

A powiesz mi jakie są progi na farmację? Ile Tobie wystarczyło?

persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

[Link] Jakie studia?

Post autor: persil1991 »

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Jakie studia?????

Post autor: Nitrogenium32 »

agnnie97 pisze:A powiesz mi jakie są progi na farmację? Ile Tobie wystarczyło?
Odnośnik do progów już kolega zdążył wstawić. Ja miałem w Warszawie 181 punktów, ale z wynikami: 72% biologia, 85% chemia i 96% matematyka podstawowa. Jeśli ktoś dobrze napisze maturę z biologii i chemii, raczej się dostanie. Składałem też do Białegostoku, Bydgoszczy i Łodzi i też się tam dostałem, ale od samego początku kierowałem się do Warszawy, bo mam tu najbliżej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości