Dieta przy cukrzycy?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Pietro123
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2015, o 10:09

Dieta przy cukrzycy?

Post autor: Pietro123 »

Cześć, ostatnio okazało się, że mam cukrzycę i muszę przejść na dietę. Szukam ciekawych przepisów w internecie na ten temat ale nic nie mogę naleźć. Jakoś mało tego typu potraw jest w wyszukiwarce. Szukałem też na stronie [mod] ale nic nie znalazłem. Czy możecie coś podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dieta przy cukrzycy?

Post autor: Mårran »

Przede wszystkim musisz uważać na węglowodany proste i liczyć takie rzeczy jak zamienniki węglowodanowe. Poczytaj o tym w internecie. W zasadzie w cukrzycy można jeść wszystko, byle zdrowo (tak na chłopski rozum, jakieś warzywka, chude mięso, nabiał).
Pani Buka
Pietro123
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2015, o 10:09

Re: Dieta przy cukrzycy?

Post autor: Pietro123 »

Dzięki za podpowiedź A tak przy okazji zapytam co ze sportem? Należę raczej do osób aktywnych . Pewnie regularne pomiary poziomu cukru we krwi i mogę spokojnie trenować ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dieta przy cukrzycy?

Post autor: Mårran »

Z wysiłkiem ostrożnie, trzeba kontrolować glukozę, ale uważając sport uprawiać można. Byle nie jakiś wyczynowy, bo można np załapać hipoglikemię powysiłkową i zasłabnąwszy, spaść z jakiejś skały.
Pani Buka
Pietro123
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2015, o 10:09

Re: Dieta przy cukrzycy?

Post autor: Pietro123 »

Troszkę poczytałem na stronie [mod] w dziale edukacja jeśli ktoś potrzebowałby poszerzyć swoją wiedzę, to zachęcam do lektury
kassska
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:27

Re: Dieta przy cukrzycy?

Post autor: kassska »

Dość wyczerpujący artykuł o diecie cukrzycowej znalazłam ostatnio na [mod]Podstawa to zamienić węglowodany proste na złożone oraz zwracać uwagę na indeks glikemiczny produktów jakie jemy Odsyłam do artykułu powyżej gdzie dowiecie się więcej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość