stała Michaelisa

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
kaaaarolka
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2016, o 10:09

stała Michaelisa

Post autor: kaaaarolka »

stała Michaelisa wynosi dla A: 10-5 B: 5*10-5, który enzym posiada wyższe powinowactwo do substratu i dlaczego? Graficznie przedstaw jak zmienia się szybkość reakacji w zależności od stężenia substratu dla obu enzymów(narysuj wykres, zaznacz parametry)

Proszę o pomoc.
Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: stała Michaelisa

Post autor: Qwarrttet »

Enzym B. Ma on niższą wartość stałej Michelisa, a więc mniej enzymu potrzeba do osiągnięcia połowy szybkości maksymalnej, inaczej mówiąc jest wydajniejszym katalizatorem. Ino z wykresem bedziesz miała problem, bo dla A to jest 5, dla B to jest 0,00001. Proponuje skali logarytmicznej użyć. I przyznam, że nie potrafię sobie tego wykresu wyobrazić, tu jakiegoś matematyka trzeba

Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: stała Michaelisa

Post autor: Ernestoo »

Wybacz, że się wtrącę, ale o ile dobrze rozumiem dane liczbowe podane przez karolka, to odpowiedzią jest enzym A.
Zaś wysokość stałych Michelisa liczbowo to dla A 0,00001, a dla B 0,00005, nie mam pojęcia jak doszedłeś do wartości w swojej wiadomości. Nawet maksymalna szybkość to dla A 0,00002, a dla B 0,0001, naprawdę nie wiem. Chyba, że ja czegoś nie rozumiem, ale naprawdę nie mam pojęcia czego.
Qwarrttet
Posty: 72
Rejestracja: 19 maja 2014, o 17:08

Re: stała Michaelisa

Post autor: Qwarrttet »

Dobra, jak na to spojrzałem to było tępe, wybaczcie. Liczby mi się potentegowały. I potęgi

kaaaarolka
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2016, o 10:09

Re: stała Michaelisa

Post autor: kaaaarolka »

Dzięki bardzo na wykres nie ma nikt pomysłu ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości