problemy z pamięcią i koncentracją, zmiany nastrojów

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
black_elite
Posty: 1
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 12:17

problemy z pamięcią i koncentracją, zmiany nastrojów

Post autor: black_elite »

Witam,

od około dwóch lat borykam się z problemem z pamięcią. Początkowo te problemy były na tyle małe, że starałam się nie zwracać na nie uwagi. Od roku te problemy co raz bardziej się nasilają. Zawalam co raz częściej sprawy w pracy i sprawy w domu. Przez chwilę działał sposób notowania na kartce najważniejszych spraw, listy zakupów itd. natomiast ostatnio te kartki gubię i zapominam, albo gdzie je dałam, albo że w ogóle one istniały. Dodatkowo mam spory problem z koncentracją i zdarzają mi się zawroty głowy. Nasilił się też u mnie problem, z wysławianiem się (wiem co chciałabym powiedzieć, ale mam problem z ubraniem tego w ładne zdania), często brakuje mi słów lub używam słów nie pasujących do kontekstu, albo zjadam wyrazy w mojej wypowiedzi. Zdarza mi się przy pisaniu ręcznym lub na klawiaturze przestawiać kolejność liter w słowie. Przynajmniej raz w miesiącu zdarza mi się bezsenna noc. Dodam, że mam dosyć stresującą pracę (obsługa klienta w banku), która pochłania mi większość czasu, tak że jak przychodzę do domu to jestem padnięta fizycznie, ale też głównie psychicznie. Zawsze byłam choleryczką, ale od jakiegoś czasu zdarza mi się przesadnie reagować w stosunku do jakiejś sytuacji, krzyczę, płaczę, a później jest mi głupio, bo sytuacja wcale tego nie wymagała. Do większości spraw podchodzę obojętnie, mało co jest w stanie mnie zaskoczyć, czy tym bardziej ucieszyć. Generalnie raczej nie czerpię radości z życia. Nie odczuwam potrzeby uprawiania seksu i nie czerpię z tego przyjemności (zmieniałam trzykrotnie tabletki antykoncepcyjne, a libido dalej zerowe).

Planuję wybrać się do lekarza. Proszę o podpowiedź, czy ma być to neurolog, psycholog? Jakie badania mogłabym zrobić? Przede wszystkim co może mi dolegać? Rozważałam już depresję, nerwicę albo jakieś gorsze choroby typu guz czy nowotwór.

Dziękuję za odpowiedzi.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: problemy z pamięcią i koncentracją, zmiany nastrojów

Post autor: persil1991 »

Warto zacząć od lekarza rodzinnego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości