Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
Napoleon 29
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 18:52

Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Napoleon 29 »

Hej!
Mam pytanie: jestem w drugiej gimnazjum i chciałabym startować w konkursie kuratoryjnym w przyszłym roku szkolnym. W tym roku też byłam i mam wiadomości wymagane i trochę rozszerzone, ale teraz chciałabym to szlifować rozwiązując testy. Możecie polecić jakieś testy w wersji książkowej, może być nawet zakres liceum
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Lukas99 »

Ta książka jest podobno w miarę przyjemna.

Mogłabyś podać jakie województwo?
Awatar użytkownika
Napoleon 29
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 18:52

Re: Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Napoleon 29 »

Śląskie
Dzięki za link:)

Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Lukas99 »

Najlepiej przerobić z podręcznika do LO np. Nowej Ery (ewentualnie literatury podanej w załączniku, ale wątpię by z tych ksiąg dawali wam pytania) tylko te zagadnienia, które pojawią się w programie wyszczególnionym w regulaminie + oczywiście wiedza z gimnazjum. I oczywiście tekturki - ale czy w tym roku było rozpoznawanie drzew? Jeśli podstawowe gatunki to wystarczy przejrzeć najważniejsze, a nie wkuwać wszystkie
Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

Re: Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Lukas99 »

P.S. W porównaniu do Małopolski to macie super konkursy - w liceum nikt się mnie nie spyta o zastosowanie lecznicze buraka Takie lektury były w roku 2014/2015.
Awatar użytkownika
Napoleon 29
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 18:52

Re: Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Napoleon 29 »

W tym roku owszem, były liście. Co do podręczników z LO przerobiłam je już, chciałam sobie utrwalać wiedzę testami. Nie wiem jak jest u was, ale jak zastosowania lecznicze buraka to jakoś mnie to nie przekonuje. My nie mamy lektur, ew. atlas drzew i krzewów, co nie oznacza że nie trzeba się uczyć szczegółów poza programem

Lukas99
Posty: 74
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 20:13

[Link] Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Lukas99 »

Przerobiłaś, czyli nauczyłaś się wszystkiego z 3 podręczników rozszerzonej biologii do LO?
U nas w tamtej edycji był Mały atlas anatomiczny Aleksandrowicza + książka o medycynie ludowej, czy też żywieniowej: Domowe sposoby leczenia.
Zbiory zadań: jakie-polecacie-materialy-vt67516.htm Tutaj znajduje się moja wypowiedź odnośnie książek (w tym zbiorów) i innych bardziej doświadczonych biologów oraz linki do innych tego typu tematów.
Awatar użytkownika
Napoleon 29
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 18:52

Re: Konkurs biologiczny kuratoryjny dla gimnazjum

Post autor: Napoleon 29 »

Dzięki:) Wypróbuję na pewno)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości