Nikon Optiphot Metallurgical Reflected Light Microscope

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Nikon Optiphot Metallurgical Reflected Light Microscope

Post autor: _fenix_ »

Czy taki mikroskop przeznaczony do metalurgi da się przerobić na biologiczny do myfotografii.

Chodzi o ten może nie dokładnie ale korpus taki sam, ten który mam możliwość kupienia ma inny rewolwer i nie ma zasilacza, sprawdzianem obiektywy to na pewno ma zniszczone jakieś pordzewiałe.

ebay.com/itm/Nikon-Optiphot-Metallurgical-Reflected-Light-Microscope-/222060796683

Czekam na informację
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Optiphot Metallurgical Reflected Light Microscope

Post autor: planapo »

Nie ma zrodla swiatla do DIA.
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Nikon Optiphot Metallurgical Reflected Light Microscope

Post autor: _fenix_ »

planapo pisze:Nie ma zrodla swiatla do DIA.
Wiem widziałem, czy da się dokupić czy sobie nie zawracać tym głowy?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Optiphot Metallurgical Reflected Light Microscope

Post autor: planapo »

A jak chcesz je umiescic w takim korpusie?

Korpusy DIA chodza czasem za grosze. Osobiscie polecalbym polowac na jakis set, a nie korpus, chyba ze chcesz kompletowac cos na oo, to wtedy mozna sie zastanawiac, ale to jest zabawa czesto na lata. I jesli sie na to zdecydujesz to przyda sie mikroskop przejsciowy do pracy na czas kompletowania docelowego.

Pojawiaja sie tanie Labophoty z niezlym pakietem startowym (obiektywy, nasadka tri, czasem halogen), to samo BH2, ale ja Olympusa az tak nie sledze. Poluj i wstawiaj linki.
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Nikon Optiphot Metallurgical Reflected Light Microscope

Post autor: _fenix_ »

Jak będą chcieli za cenę złomu to wezmę, głowica tri i stolik w dobrym stanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości