Biologia na farmacji

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Akilegna
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 14:17

Biologia na farmacji

Post autor: Akilegna »

Zamierzam zdawać maturę z chemii i z fizyki, bo nie pałam miłością do biologii. Chemię uwielbiam dlatego też planuję studiowanie farmacji. Po przejrzeniu internetu wzdłuż i wszerz dowiedziałam się, że na farmacji są też takie przedmioty jak anatomia czy botanika.
Stąd też moje pytanie: co jest warte zapamiętania z liceum, a co można bez konsekwencji pominąć?
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Biologia na farmacji

Post autor: Hogwartnik »

Fizyka przyda się tam w jakimś stopniu, aczkolwiek bardziej jako dodatek. Na samych studiach nie ma wiele fizyki. Dodatkowo na dzienną farmację nie da się chyba nigdzie w Polsce dostać bez matury z biologii. Może coś się zmieniło, ale jeszcze niedawno wszystkie uczelnie wymagały biologii i chemii plus w Warszawie dodatkowo matematyka podstawowa.
Akilegna
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 14:17

Re: Biologia na farmacji

Post autor: Akilegna »

W Krakowie i Białymstoku można wybrać chemię i fizykę. Wiem, że matury z biologii nie zdam na zadowalającym mnie poziomie, głównie przez formę samego testu i podpasowywania się pod klucz, co mi po prostu nie wychodzi, dlatego wolałabym się skupić tylko na elementach biologii potrzebnych na studia

Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Biologia na farmacji

Post autor: Hogwartnik »

No to biologii jest dużo, ale bez wiedzy z liceum się obędzie, bo jest to jednak nieco inna biologia warto podstawy mieć, to wiadomo, ale jest to już inne podejście. To nawet nie wiedziałam, że moja Alma Mater od tego roku zmieniła zasady rekrutacji. Ścisłowcy sobie fajnie radzą na tych studiach, więc polecam
Akilegna
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 14:17

Re: Biologia na farmacji

Post autor: Akilegna »

Podstawy biologii, chcąc nie chcąc, podłapię na lekcjach i ucząc się do sprawdzianów, ale wątpliwości rozwiałam. Właśnie najbardziej się boję, że jako ścisłowiec będę mieć problemy z wkuciem na blachę takiej ilości materiału, o którym się naczytałam na różnych blogach i forach To mój największy strach przed ostatecznym zdecydowaniem o farmacji jako planie A
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Biologia na farmacji

Post autor: Hogwartnik »

Nie wszystko trzeba na pamięć. Nie będę ukrywać, że w końcu coś na pamięć jednak będzie i żadnym sposobem się tego nie ominie, ale gwarantuję, że nie jestem typem, który potrafi się uczyć na pamięć ani dla ocen, a obyło się bez warunków itp. Nawet w sumie poprawek czegokolwiek za wiele nie miałam na logikę i sposobem też da się sporo ugrać
kwiatuszek666
Posty: 66
Rejestracja: 31 lip 2013, o 21:22

Re: Biologia na farmacji

Post autor: kwiatuszek666 »

Musisz posprawdzać na uczelniach, w Lbn od niedawna można startować z chemią (obowiązkowo) i do wyboru matma albo biologia
annexify
Posty: 18
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 16:24

Re: Biologia na farmacji

Post autor: annexify »

Biologia na poziomie rozszerzonym to jest podstawa do dalszej nauki wszelkich przedmiotów z tym związanych - przede wszystkim fizjologia człowieka (na farmacji - anatomia, fizjologia, patofizjologia), ale też roślin - botanika, farmakognozja, czy biochemia i dużo dużo tematów i pojęć związanych z receptorami, których znajomośc w ogole jest podstawą w rozumieniu mechanizmów i działania leków
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości