matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Asiulka
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2009, o 18:17

Re: matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Post autor: Asiulka »

Biologowo - mam ten sam problem. w 2009 pisałąm mature z rozsz biologii i chemii no i z chemii ok 93% a z biologii niestety bagno(67%), mimo tego że wykuta byłam i rozumiałam wszystkie procesy a zadań zrobiłam mnóstwo. myśle że osoby bardzo dużo wiedzące z biologii często niestety mają ten problem co ja, trzeba odpowiednio czytać pytania i rozgraniczać swoją wiedzę. ciekawa jaka będzie matura 2010:) oby poszła znacznie lepiej
Kieruunek STOMA GUMED:)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Post autor: Andzia »

A mój błąd na tegorocznej maturze z biologii polegał na tym, że zamiast trzepać testy, przygotowywałam się merytorycznie. I naprawdę dobrze się przygotowałam!
Ale w 2010 będę już mądrzejsza o tą wiedzę. No i co się przygotowałam, to moje .

P.S. - Byłam z OKE i faktycznie błędy, które popełniłam polegały na braku precyzji słowa. Chociaż obiektywnie na to patrząc, śmiać mi się w niektórych miejscach chciało z tego całego klucza i sprawdzania .
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Post autor: Tuś. »

Andzia, pociesz się, że nie jesteś sama. Też popełniłam ten sam błąd, dodatkowo, zero ćwiczenia precyzji. Teraz widzę znaczną poprawę, staram się myśleć jak idiota i muszę przyznać, że czasami zdarza mi się napisać odpowiedź kropka w kropkę jak w kluczu.
MateoooII
Posty: 86
Rejestracja: 15 mar 2008, o 16:02

Re: matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Post autor: MateoooII »

Ja tez mam ten sam problem. Poprawiam mature w przyszlym roku. umiałem chyba wszystko, ale nie rozwiązywałem zadań no i napisałem na 73 %. teraz ucze sie je rozwiazywac i jak budowac wypowiedz. bylem w oke obejrzec mature i w zadaniach z genotypami dali mi 0 pkt chociaz genotypy mialem dobrze. Genotypy oddzieliłem śrenikami i te średniki zakreslili mi w kółka 2 zadania w sumie 5 pkt / nie rozumiem .
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Post autor: Tuś. »

Że za średnik zero punktów? Toż to jest jakaś paranoja!
Wexer
Posty: 38
Rejestracja: 20 cze 2013, o 21:26

Re: matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Post autor: Wexer »

Kop! Kop! Odkopane!
Czy zawsze trzeba odpowiadać na polecenia pełnym zdaniem, czy może być jednym wyrazem? A czy jeśli już to zawsze trzeba przepisywać pół polecenia, żeby odpowiedzieć na pytanie? Czy można np. Dzieje się tak dlatego. Jest tak, ponieważ czy trzeba Teza: bla bla bla jest prawdziwa, ponieważ."? albo pół polecenia, ponieważ"
nymeria112
Posty: 10
Rejestracja: 15 maja 2015, o 14:51

Re: matura z biologii - odpowiadanie pod klucz! :)

Post autor: nymeria112 »

Jesli w poleceniu jest np. fragment Oceń prawdziwość tezy i uzasadnij swoj wybór to za samo napisanie, teza jest prawdziwa/fałszywa, ponieważ. jest zazwyczaj oddzielny punkt. Dla pewności lepiej odpowiadać pełnymi zdaniami.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości