Kierunki medyczne w Niemczech

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Kierunki medyczne w Niemczech

Post autor: Sokol »

Hej
Zainteresowałem się studiowaniem medycyny, lub stomy u naszego zachodniego sąsiada. Przejzalem mnóstwo stron internetowych traktujących o temacie, ale nie udało mi się ustalić jednej istotnej rzeczy. Wiadomo jest ze na kierunki medyczne wprowadzony jest limit miejsc a więc wymagania sa wyższe niż na pozostałe kierunki. Jednym z kryterium jest zdana matura (nasza Polska jest akceptowana), znajomość języka wiadomo i uwaga średnia ocen! I tutaj pojawia się problem. Wiadomo jest, że w polskich szkołach średnich jest nieco wyższy poziom nauczania i trudniej o dobre stopnie na swiadectwie i tez sie nikt tym nie przejmuje bo u nas liczy się wynik na maturze. Czy ktoś wie na jakiej zasadzie sa przeliczane oceny?

Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Kierunki medyczne w Niemczech

Post autor: Sokol »

Nie wiem. Domyślam się ze może to zależeć od uczelni. Prawdopodobnie z ostatniej klasy. Chciałbym, żeby ktoś kto ma wiedzę na ten temat się nią podzielił.

Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Kierunki medyczne w Niemczech

Post autor: sternensucherin »

Przez jakiś czas myślałam o medycynie w Niemczech i większość zależy od uczelni. Oceny są brane pod uwagę, jednak jest to dość mało istotne kryterium, skoro na niektórych uczelniach trzeba zdać egzamin wstępny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości