Wpływ aksamitki na wzrost i kiełkowanie owsa

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Crystal
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2008, o 11:50

Wpływ aksamitki na wzrost i kiełkowanie owsa

Post autor: Crystal »

Mam przygotować 3 duże pojemniki :
1 . pojemnik z samą aksamitką
2 . sam owies
3 . 50 nasion aksamitki , 50 owsa w rzędach na przemian

Wg polecenia ustawiłem pojemniki w nasłonecznionym miejscu i odpowiednio podlewałem .
Teraz moje pytanie : Jaki wniosek można zapisać do tego doświadczenia ?
Trotek
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2007, o 22:16

Re: Wpływ aksamitki na wzrost i kiełkowanie owsa

Post autor: Trotek »

Crystal pisze:Mam przygotować 3 duże pojemniki :
1 . pojemnik z samą aksamitką
2 . sam owies
3 . 50 nasion aksamitki , 50 owsa w rzędach na przemian

Wg polecenia ustawiłem pojemniki w nasłonecznionym miejscu i odpowiednio podlewałem .
Teraz moje pytanie : Jaki wniosek można zapisać do tego doświadczenia ?
tak. miales tutaj zbadac zjawisko allelopatii. Sprawdzic czy siew mieszany owsa z aksamitka wywola jakies zmiany.
Otoz ten pojemnik z aksamitka i owsem to jest twoja proba badana. Natomias dwie pozostale-siew czysty sa to proby kontrolne. Teraz aby wyciaganc jakies bardziej klarowne i przemyslane wnisoki musisz policzyc odzielnie skielkowane aksmaitki i owiec w siewie czystym oraz w siewie mieszanym. Moge zasugerowac, ze z biologicznego i rolniczego punktu widzenia a pojemniku gdzie wysiales razem aksamitke i owiec cos sie zmieni. Akasmitka ma silny potencjal allelopatyczny i bedzie wydzielac do srodowiska substancje ktore zapewne bede ograniczac wzrost i rozwoj owsa. A wniosek to napisz sam gdy juz policzysz i porownasz wyniki. Mysle, ze bedzie on brzmial jakos tak: Kielkujace nasiona aksamitki musza wydzielac do gleby substance, ktore wplywaja ograniczajaco na rozwoj owsa co mozna wniskowac na podstawie anazlizy licznosci skielkowanych nasion owsa
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości