Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Vatras
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:09

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Vatras »

Hej, mam zamiar zacząć uczyć się już do nowej matury 2015. Jaki zbiór zadań mi polecacie. Szukam czegoś gdzie będzie dużo zadań, aby nie było 10pod rząd takich samych, a ich treść przypominała zadania typowo na maturę. Zastanawiam się nad trzema zbiorami Witowskiego (jak wyjdą te nowe) lub nad trzema nowymi zbiorami Pazdro (na razie są dwa, podaje linki pod spodem). Co sądzicie o tych zbiorach, ma je ktoś żeby powiedzieć jak się z nimi pracuje? Co polecacie? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: mrsdavis »

Vatras, akurat w Witowskim zadania są raczej na jedno kopyto i sporo jest takich samych z rzędu w jednym dziale.
Co prawda im więcej zbiorów się przerobi, tym lepiej, jednak ja zaczęłabym od czegoś typu ABC maturalne, Zadania*. (Rzecz jasna to moja subiektywna opinia.) Zresztą dużo osób wypowiadało się już w wątkach o różnych zbiorach- zatem zachęcam do poszperania i przeczytania opinii.
Vatras
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:09

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Vatras »

A te zbiory co podałem link wyżej, to ma je ktoś, jakieś opinie?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Seeba »

Te zbiory są raczej na powtórkę przed samą maturą. Na razie najlepszy będzie zwykły licealny zbiór Pazdry.
Zostaw sobie te zbiory na klasę maturalną jak przerobisz cały materiał.
Vatras
Posty: 79
Rejestracja: 16 cze 2013, o 14:09

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Vatras »

Ja jestem już w 2 klasie. Na razie na bieżąco idę z materiałem szkolnym i robię zadania ze starego zbioru WSIP(zielonego). Tak już konkretnie pod maturę chcę zacząć uczyć się w lipcu.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Seeba »

Pazdro ma ciekawe zadania. Pewnie też sobie kupię te zbiory ale gdzieś za pół roku, na początku klasy maturalnej.
Marek159
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2014, o 20:40

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: Marek159 »

Orientuje się ktoś s , są może zbiory zadań tylko z zadaniami rachunkowymi z chemii ?
raponer
Posty: 8
Rejestracja: 22 maja 2011, o 11:42

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: raponer »

Ja polecam akademicki zbiór zadań Alfreda Śliwy.
Zbiór jest niby na poziomie akademickim ale ma bardzo przystępne zadania. Myślę, że dla maturzysty startującego na medycynę czy farmację będzie ok. można go bez problemu na chomikuj w pdf-ie pobrać.
snakeskin
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2014, o 19:56

Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: snakeskin »

mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć co to za.książka?
jest to najprawdopodobniej książka z równań i teorii chemicznej, ale nigdzie nie mogę.się.tego.doszukać, dziękuję za pomoc
dominikowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 17:08

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: dominikowy »

Witam, zna ktoś taki zbiór zadań, który zawiera dużo zadań obliczeniowych odnośnie krystalizacji, rozpuszczalności, szybkości reakcji(nie tego typu jakie są w Witowskim), nietypowych zadań obliczeniowych z wykresami?
Na próbnej CKE 2015 to zadanie z rozpuszczalnością mi nie wyszło Albo z szybkościami reakcji WSIP październik 2014. Właśnie takich różnych zadań potrzebuje multum rozwiązać jak na tym arkuszu z WSiPU.
Oczywiście nie chodzi mi o Pazdro, Witowski czy o zbiór Operonu, bo tam zadania są proste i schematyczne. A ja potrzebuje takiego zbioru z bardziej złożonymi problemami obliczeniowymi. Gdzie trzeba uzasadnić swoją odpowiedź i wszystko związane z wykresami i obliczeniami.
NIACYNA93
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2015, o 20:28

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: NIACYNA93 »

Hej, czy jest tu ktoś kto pisał już maturę i może się wypowiedzieć o podręczniku Hassa wydawnictwo Rożak? Czy warto robić z niego również zadania? a drugie pytanie to czy wystarczy zrobić obliczeniowe zadania (nie mowię tu o szybkościach, ilocznie itp.) chodzi mi o te ze stezeniami, stechiometria czy wystarczy z tej książki je zrobić? bardzo prosze o opinie
adult
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2014, o 12:52

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: adult »

dominikowy pisze:Witam, zna ktoś taki zbiór zadań, który zawiera dużo zadań obliczeniowych odnośnie krystalizacji, rozpuszczalności, szybkości reakcji(nie tego typu jakie są w Witowskim), nietypowych zadań obliczeniowych z wykresami?
Na próbnej CKE 2015 to zadanie z rozpuszczalnością mi nie wyszło Albo z szybkościami reakcji WSIP październik 2014. Właśnie takich różnych zadań potrzebuje multum rozwiązać jak na tym arkuszu z WSiPU.
Oczywiście nie chodzi mi o Pazdro, Witowski czy o zbiór Operonu, bo tam zadania są proste i schematyczne. A ja potrzebuje takiego zbioru z bardziej złożonymi problemami obliczeniowymi. Gdzie trzeba uzasadnić swoją odpowiedź i wszystko związane z wykresami i obliczeniami.
ja też mam z tym problem
z mojej strony polecam: Omega Barbary Pac, Teraz matura NE no i kultowy Pazdro na deser a i maturalnie,że zdasz ale teraz tą książkę trudno jest dostać
makaopomakale
Posty: 57
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 12:49

Re: Re: Książki i zbiory zadań z chemii

Post autor: makaopomakale »

chemia z tutorem - zbior zadan z chemii ktos ma i moze co powiedziec?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość