Studia doktoranckie z biologii w Polsce

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Zaleszczotek
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 15:08

Studia doktoranckie z biologii w Polsce

Post autor: Zaleszczotek »

Witajcie.

Biologią pasjonuję się od lat, aktualnie interesuje mnie głównie biologia ewolucyjna, genetyka, embriologia, socjobiologia, antropologia. Jeszcze konkretniej - ewolucja kręgowców, epigenetyka, inżynieria komórkowa i manipulacje genetyczne, a z socjobiologii i antropologii głównie ewolucja biologiczna i kulturowa człowieka.

Powoli przymierzam się do wyboru uczelni, na której chciałbym rozpocząć studia doktoranckie. Ponieważ jestem Poznaniakiem, w pierwszej kolejności rozważam UAM i Uniwersytet Przyrodniczy (potencjalnie mógłbym pomyśleć też o medycznym, ale jego specyfika mi nie odpowiada). Na UAMie jest zdecydowanie szerszy wybór, ogólnie jak i pod względem moich zainteresowań, ale niektóre pojedyncze tematy mógłbym realizować także na UP, przy czym jestem raczej interdyscyplinarny - lubię mieszać różne dziedziny, uczyć się ich, czytać. Uważam, że tylko szersze spojrzenie na dane zagadnienia daje pełniejszy, wiarygodny obraz sytuacji, czasem nawet mieszając w to nauki humanistyczne.

Ponieważ dobrze znam UP, a UAM średnio, to jakoś się to równoważny w postaci 1:1. Przy czym na UP często wiele tematów realizuje się pod kątem rolnictwa, zootechniki itp. a mnie akurat te dziedziny kompletnie nie interesują - zdecydowanie kręci mnie typowa biologia, biochemia, medycyna. Zastanawiałem się też nad ewentualnym wyjazdem na Uniwersytet Warszawski (dla innych uniwerków w Polsce raczej nie chciałbym się przeprowadzać do innego miasta). Jeśli są tu jacyś doktoranci z dziedzin biologicznych, a zwłaszcza z UP Poznań, UAMu czy UW, będę wdzięczny za rady i opinie.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Studia doktoranckie z biologii w Polsce

Post autor: karteczka88 »

Ja również będę się starała na studia doktoranckie ale w Krakowie, na forum chyba jest mało doktorantów
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości