studia medyczne - pytanie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
letsrun16
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2016, o 16:21

studia medyczne - pytanie

Post autor: letsrun16 »

mam takie pytanie. w tym roku nie poszla mi chemia i prawdopodobnie pojde na niestacjonarne studia lekarskie. wiecie moze czy za rok jak poprawie chemie moge przeniesc sie na stacjonarne (jesli mnie przyjma) i czy na 1 czy na 2 rok jesli zaliczylabym ten pierwszy. bo wydaje mi sie ze szybciej na[isze chemie dobrze niz bede miala ta srednia ocen 4,5 zy nie wiadomo ile.

dannata
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2011, o 19:09

Re: studia medyczne - pytanie

Post autor: dannata »

Wtedy na drugim roku musisz jeszcze raz rekrutować i trzeba osiągnąć ilość punktów jakby pierwszy raz się rekrutowało na tą uczelnię. Normalnie jesteś na drugim roku i przechodzisz z trybu niestacjonarnego na stacjonarny. Tak jest Gumedzie. Jeszcze możesz spróbować do Bydgoszczy, bo tam są chyba niskie progi (przynajmniej były jak ja zdawałam 5 lat temu).
Ogólnie u mnie w grupie było kilka takich osób, ale żadna nie miała czasu nauczyć się do tej matury i zostały już na niestacjonarnych już do końca, więc zależy czy Twoi rodzice w razie czego będą Ci dawali kase. Za to część moich znajomych poszła sobie na rok do jakiejś odmóżdżającej roboty i uczyła się do poprawienia matury i są ze mną na stacjonarnych.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: studia medyczne - pytanie

Post autor: Mårran »

Teraz Bydgoszcz nie ma już takich niskich progów, raczej Szczecin, Katowice i nowe uczelnie, jak Kielce czy ZG.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości