Jaki ćwiczenia korygujące kręgosłup ?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
witek_932
Posty: 142
Rejestracja: 25 mar 2011, o 14:37

Jaki ćwiczenia korygujące kręgosłup ?

Post autor: witek_932 »

Czy ktoś z Was zna jakieś ćwiczenia korygujące wady postawy tak, aby w przyszłości nie było większych problemów z kręgosłupem ? Mam hiperkifoze piersiową ( nie wiem dokładnie jaki stopień zaawansowania ) i chciałbym coś z tym zrobić, a nigdzie nie mogę znaleźć żadnych zalecanych ćwiczeń. Wiem, że w wieku 21 lat nie uzyska się powalających efektów, chodzi mi tylko o ustrzeżenie się przed dolegliwościami bólowymi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Jaki ćwiczenia korygujące kręgosłup ?

Post autor: Giardia Lamblia »

Cóż, zbyt wiele tutaj nie można zalecić. Zapewne już to słyszałeś nie raz:

- basen
- poranna rozgrzewka z rozciąganiem minimum 15 minut
- wzmacnianie mięśni kręgosłupa

Sam jestem pokrzywiony i takie zalecenia usłyszałem (nie trudno się domyślić, że są dość uniwersalne).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jaki ćwiczenia korygujące kręgosłup ?

Post autor: Medycyna Lwów »

Ty akurat zajmują się fachowcy i tam bym się udał. istotne co należy pamietać, że by korygować wady postawy należy wzmacniać nie tylko mięśnie pleców, ale też co równie ważne mieśnie brzucha.
MusTTanG
Posty: 20
Rejestracja: 6 lis 2014, o 21:33

Re: Jaki ćwiczenia korygujące kręgosłup ?

Post autor: MusTTanG »

też borykam się z wadami postawy, dokladnie skoliozą, dość silną. Najlepszym rozwiazaniem oczywiscie basen styl grzbietowy (przy zachowaniu dobrej techniki). Z cwiczen to wiadomo - na prostowniki i brzuch. Mniejsze obciążenie, wiecej powtórzeń. Jesli dużo siedzisz przed biurkiem, co jakiś czas wstać, porozciągać kregosłup
suu
Posty: 3
Rejestracja: 8 cze 2016, o 20:04

Re: Jaki ćwiczenia korygujące kręgosłup ?

Post autor: suu »

Przede wszystkim sport, ruch, dużo ruchu. Najlepiej jednak poradzić się specjalisty. Udać się w miejsce jak fizjoterapia Wrocław, tam z pewnością doradzą, co robić dokładnie by sobie pomóc, a odpowiedni masaż nie zaszkodzi.
Natka03
Posty: 4
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 09:09

Re: Jaki ćwiczenia korygujące kręgosłup ?

Post autor: Natka03 »

na kręgosłup bardzo dobre są zwisy na drabince gimnastycznej (!) serio, chyba najlepsze rozciągające kręgi ćwiczenia, zapobiegające wadom postawy, trzeba mieć w domu koniecznie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości