Nikon Labophot.

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Nikon Labophot.

Post autor: homodelfinus »

Witam. Niedawno zanabyłem labophota w dość ciekawej konfiguracji. Jednak niemiec dziad słabo zapakował. Skutek Złamany tubus w głowicy trino UW. Chcę cześć skleić/zespawać. Większość rozebrałem ale nie mogę rozkręcić kapselka", który trzyma cały tubus.
Pytanie drugie - wie ktoś z jakiego materiału jest taki tubus. Jest bardzo lekki jak na alu. Może jakiś stop magnezowy?
Jeśli tak to czym to zespawać?
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Nikon Labophot.

Post autor: Boguslaw »

Mam podobny problem z z mikrotomem który dotarł do mnie wczoraj i zastanawiam się czym to kleić (foto jutro).
Ponoć są specjalne kleje?
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Nikon Labophot.

Post autor: jacekp-bio »

Do metalu można zaryzykować to:

Kod: Zaznacz cały

motochemia.pl/poxilina-klej-kit-dwuskladnikowy-70g-38ml-do-metalu-rur-p-66.html 
lub

Kod: Zaznacz cały

denbraven.pl/produkt.php?idg=14&idm=1&idp=1335
lub

Kod: Zaznacz cały

technicqll.pl/index.php/pl/produkty/epoksydy/20-klej-metalowy-300kg-epoksydowy
spawanie +/- ryzykowne - musi być sprawdzony zakład. Inaczej upieprzą Tobie tubus.

Nie ma sensu stosowanie wszelakiego rodzaju klejów typu super-klej na bazie cyjanoakrynalowych mieszanek.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, o 21:21 przez jacekp-bio, łącznie zmieniany 1 raz.
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Nikon Labophot.

Post autor: homodelfinus »

Z klejem sobie poradzę. Chodzi mi o spawanie Wie ktoś jak odkręcić ten dekielek? On reguluje chyba siłę docisku całego tubusa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości