po co protony do redukcji NADP w fotosyntezie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
machoń
Posty: 32
Rejestracja: 13 sty 2016, o 19:16

po co protony do redukcji NADP w fotosyntezie

Post autor: machoń »

W podręczniku mam napisane przy fazie jasnej, że źródłem protonów do redukcji NADP+ jest woda, która ulega fotolizie. Skoro redukcja to odłączanie elektronów to do czego tam są potrzebne protony? W internecie gdzieś znalazłam taki zapis NADP+ + e- + H+NADPH (ale powinno być chyba NADPH + H+ ale nie wiem czmeu miałby być ładunek dodatki skoro jeden H+ i jeden e- to 0).

Dodatkowo napisane jest również, że wytworzona różnica w stężeniu protonów między wnętrzem tylakoidu a stromą jest wykorzystywana do synetazy ATP. Niby jak skoro w fosforylacji fotosyntetycznej ATP powstaje z ADP + Pi a nie jakieś H+. O co chodzi?
asia99
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2016, o 21:39

Re: po co protony do redukcji NADP w fotosyntezie

Post autor: asia99 »

H+ przechodzą ze stromy do tylakoidu przez syntazę ATP i powstaje ATP poszukaj na yt darmowe korepetycje i obejrzyj filmiki z metabolizmu, fajnie obrazowo wszystko jest pokazane.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości