biofizyka zadania - POMÓŻCIE proszę! :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

biofizyka zadania - POMÓŻCIE proszę! :)

Post autor: mizu »

Proszę Was o pomoc w rozwiązaniu paru zadań, z którymi nie mogę dać sobie rady. Proszę nie podsyłać mi samych wzorów i wskazówek, ponieważ tematy te nie były zrealizowane na moich studiach, więc do niczego sama nie dojdę. Priorytetowo zależy mi na rozwiązaniu, drugą sprawą jest zrozumienie, jeśli ktoś poświęciłby więcej czasu i do rozwiązania jeszcze jakieś wyjaśnienie podesłał to byłabym wdzięczna, ale głównie chodzi o wyniki.

1. Strumień substancji dyfundującej przez błonę o powierzchni 1m2 jest równy 10^-9 mol/s. Różnica stężeń po obu stronach błony wynosi 10^1 mol/m3. Wyznacz przepuszczalność błony.

2. Naszkicuj efekt Fahraeusa-Lindqvista

3. Liczba Raynoldsa dla pewnej cieczy płynącej w naczyniu wynosiła 5000. Jaki był w tym naczyniu przepływ cieczy?

4. Na granicy ośrodków spełniona była zależność p1c1=p2c2, czy na tej granicy nastąpiło odbicie dźwięku?

5. Przedstaw graficznie różnicę między głębokością penetracji w tkance dla światła oraz promieniowania UV-A.

6. Naszkicuj widmo promieniowania źródła termicznego oraz widmo promieniowania lasera.

Dziękuję za jakąkolwiek pomoc, dla Was na pewno część z tych zadań będzie łatwa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości