Wada serca a sport wyczynowy

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: cornysylwia »

Stwierdzono w ECHO u mnie niedomykalność 1 stopnia zastawki trójdzielnej i mitralnej dodatkowo wypadanie płatka mitralnej, nieznacznie powiększona l komora. Opinie lekarzy były podzielone czy mogę uprawiać sport wyczynowo (lekkoatletyka). Będę wdzięczna za porady opinie:)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: Medycyna Lwów »

wyczynowo to wydaje mi sie ze nie, ale jakieś mniej obciążające wysiłki dynamiczne już może bardziej, ale się dokładniej wypytaj lekarza.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: Padre Morf »

cornysylwia pisze:Opinie lekarzy były podzielone czy mogę uprawiać sport wyczynowo (lekkoatletyka).
Decydująca będzie opinia lekarza medycyny sportowej ]
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: zdzisław »

Pytanie co wg Ciebie znaczy wyczynowo. Różne różni ludzie to rozumieja:)

Jezeli na poważnie, chcesz gdzies trenować to zgodnie z tym co powiedział morfeusz. Decyduje dopuszczajacy do profesjonalnego uprawiania sportu ze tak to nazwe, lekarz med sportowej.
cornysylwia
Posty: 55
Rejestracja: 26 sie 2007, o 22:05

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: cornysylwia »

Już 4 lata trenuję normalnie w klubie 5x w tygodniu i byłam u kardiologów i sportowych i różne opinie i tak
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: zdzisław »

Wiesz, tak naprawdę ciężko powiedzieć, która opinia jest bardziej prawdziwa. Za mało szczegółów. Jedna sprawa, to zagrożenie Twojego zdrowia teraz a inna skutki odległe po latach(chociaż zawodowi sportowcy raczej o tym w ogóle nie myslą). Nam tutaj bez szczegółów ciężko cokolwiek powiedzieć, nie wiem czy na forum jest jakiś mądry, który by posiadał taką specjalistyczną wiedzę, a nawet jeżeli by był to i tak to nie zastąpi to konsultacji lekarskiej, zwłaszcza u lekarza z doświadczeniem.
Rozumiem, że chcesz wiedzy, jednak w książkach czy internecie za dużo nie znalazłaś.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: doktorka »

pomijajac to, ze o takich rzeczach powinien decydowac lekarz kardiolog, który Cie prowadzi po prostu (jak powie, ze nie, to nie. pacjenci maja tendencje do szukania po innych lekarzach opinii, ktore bardziej im pasuja, a trzymac sie trzeba tego, co mowi lekarz, ktory Cie leczy), to wydaje mi sie, ze to srednio dobry pomysl, niedomykalnosci sa czesto przyczyna migotania przedsionkow, najpierw napadowego, potem przetrwalego, az w koncu zrobi sie z tego utrwalone i bedzie buba. Przy zwiekszonym wysilku, gdzie serce kurczy sie sila rzeczy szybciej, moze dojsc do takiego migotania wlasnie, w skrajnych przypadkach nawet do niedokrwienia miesnia, chociaz jak sadze w ECHO wyszla niewielka fala zwrotna. No na chlopski rozum nie jest to najlepszy pomysl, tym bardziej, ze masz juz wykladnik skutku swojej wady w postaci powiekszonej komory, a wada jest zlozona, bo tyczy sie zarowno zastawki mitralnej, jak i trojdzielnej.
epinefrynka

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: epinefrynka »

Na pewno powinnaś wadę kontrolować i regularnie robić badania.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: zdzisław »

Skoro kolezanka trenuje to powiekszenie serca niekoniecznie musi być zwiazane z nasileniem się wady. Tak czy inaczej specjalista musi określic jaka intensywność wysiłku fizycznego jest dla Ciebie najodpowiedniejsza majac na uwadze przede wszystkim zdrowie.
krzysztofjarzyna
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2016, o 12:33

Re: Wada serca a sport wyczynowy

Post autor: krzysztofjarzyna »

Do lekarza i niech określi jaki wysiłek jest dopuszczalny. Sam mam podobne problemy i lekarz stwierdził, że mam uważać i będzie ok. Biorę udział w wydarzeniach sportowych i nic się nie dzieje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości