Optometria czy elektroradiologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
brzuszek7
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2016, o 00:22

Optometria czy elektroradiologia

Post autor: brzuszek7 »

Witam serdecznie wszystkich !
Jestem nowy na forum, czytam go od dłuugiego czasu

W tym roku poprawiałem maturę, aby dostać się na medycynę. Jeśli w tym roku znowu się nie uda to myślę nad optometrią albo elektroradiologią. Który z tych dwóch kierunków jest według was lepszy, są po nim lepsze perspektywy, lepsze zarobki i oczywiście gdzie łatwiej znaleźć pracę?
Dodam, że w grę wchodzi optometria na UM w Poznaniu oraz elektroradiologia w Katowicach.
Może są wśród was studenci tych kierunków i powiedzą parę słów, czy polecacie czy wręcz przeciwnie?

Czekam na odpowiedzi i bardzo proszę o pomoc, bo czasu mało a ja dopiero teraz się obudziłem

Pozdrawiam Mateusz
Awatar użytkownika
Qwedsa
Posty: 73
Rejestracja: 15 lip 2015, o 22:31

Re: Optometria czy elektroradiologia

Post autor: Qwedsa »

Mysle ze lepsza bedzie optometria. Szersza oferta pracy, no i studia chyba ciekawsze. Wiadomo, ze zalezy to od ciebie i od tego, co chcesz po studiach robić. Wydaje mi się, że po optometrii czeka cie bardziej stateczna (?) praca, w gabinecie, z okularkami, niż po elektroradiologii w pracowni z rentgenem etc.
brzuszek7
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2016, o 00:22

Re: Optometria czy elektroradiologia

Post autor: brzuszek7 »

No właśnie Optometria bardziej mi się podoba. Ale sam nie wiem w którym z tych zawodów jest lepiej/ prościej znaleźć pracę. No i oczywiście, żeby za wypłatę dało się w miarę godnie przeżyć.
Ale skoro mówisz, że po optometrii jest szersza oferta pracy to na pewno wiesz co mówisz
Awatar użytkownika
Qwedsa
Posty: 73
Rejestracja: 15 lip 2015, o 22:31

Re: Optometria czy elektroradiologia

Post autor: Qwedsa »

Mozesz nawet spojrzec na liczbe salonow optycznych. Jak grzyby na deszczu. A im wiecej tych salonow tym wieksza ilosc potencjalnych miejsc pracy po opto. Elektroradiolog to praktycznie tylko szpital.

Awatar użytkownika
Qwedsa
Posty: 73
Rejestracja: 15 lip 2015, o 22:31

Re: Optometria czy elektroradiologia

Post autor: Qwedsa »

Aha, mam nadzieje ze fizyke ogarniasz, bo na studiach bedzie przerabiana. Oczywiscie na elektro fale, promieniowanie etc., opto to oczywiscie optyka.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość