Jakie podręczniki i zbiory zadań do biologii? (matura 2017)

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
karolcia_
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 17:32

Jakie podręczniki i zbiory zadań do biologii? (matura 2017)

Post autor: karolcia_ »

Zacznę od tego, że pewnie jak wielu z was, mam ambicję, aby studiować medycynę. Chciałabym się dowiedzieć w jakie zbiory zadań i podręczniki do biologii są najlepsze? )

W szkole używamy podręczników do rozszerzenia Nowej Ery. Sama zaopatrzyłam się już w 2 zbiory zad. Witowskiego (najnowsze wydanie), Biologię Campbella, Anatomię i fizjologię człowieka wyd. PZWL i mały atlas anatomiczny-Witolda Sylwanowicza też PZWL (jeszcze mamy )
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Jakie podręczniki i zbiory zadań do biologii? (matura 20

Post autor: ewok »

Campbell (podobnie jak np. Villee) zapewne skończy jako ozdoba domowej biblioteczki/książka otwierana raz na jakiś czas przy powtórkach albo w celu odnalezienia wiedzy ponad program. Nie wiem jak w Campbellu, ale w Villee czasem przydają się szeroko pojęte obrazki - ułatwiają naukę i też porządkują wiedzę. Myślę, że Mały atlas anatomiczny jest lekką przesadą, natomiast ważne są oczywiście zadanka. Ja ostatnio robię (jak mi się zachce) Teraz matura z NE, całkiem fajne, ale dość męczące (jeśli tak ma wyglądać matura. zadania na 5, 6 podpunktów, nie wiesz jednego - sypie się wszystko).

Nie polecam Vademecum Operonu, za to całym serduszkiem reklamuję Vademecum Ewy Pyłki - Gutowskiej (pojawiło się na forum wieeeele razy).

Poza tym polecam przeszukać forum, bo tematów o książkach jest mnóstwo (przypomina mi się istnienie jakiegoś wielgaśnego, z podręcznikami, zbiorami i repetytoriami).
WerkaWerka
Posty: 2
Rejestracja: 1 lip 2015, o 22:09

Re: Jakie podręczniki i zbiory zadań do biologii? (matura 20

Post autor: WerkaWerka »

Hej hej Mam do sprzedania wszystkie części książek Barbary Bukały, Biologia - Trening przed maturą. Książki są w idealnym stanie, świetne do powtórek przed maturą, teraz już nie są mi potrzebne i tylko zawadzają na półce. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana to pisz śmiało na mail: [at].pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość