Astma a studiowanie Biologii

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
reason1
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2016, o 10:50

Astma a studiowanie Biologii

Post autor: reason1 »

Witam, chciałabym studiować biologię. Dostałam skierowanie na badanie i tutaj nasuwa się pytanie, czy mając astmę lekarz medycyny pracy może mi wypisać niezdolność do podjęcia studiów? Astma koliduje z rozpoczęciem studiów biologicznych?
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Astma a studiowanie Biologii

Post autor: karteczka88 »

na 99 % nie koliduje
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Astma a studiowanie Biologii

Post autor: Inuki »

Mi lekarz medycyny pracy robił tylko badanie wzroku, zapytał, czy czuję się zdrowa i przez 15 minut walczył z drukarką, więc nawet by nie zauważył, gdybym miała astmę
(medycyna pracy w Krakowie )

Ale tak normalnie to wątpię, żeby to w czymkolwiek przeszkadzało. Wiem, że skierowanie na badania wygląda strasznie (odczynniki chemiczne rozpisane na pół kartki a4), ale raczej podczas tych studiów nie robi się nic, w czym astma byłaby przeszkodą. Jeśli dodatkowo powiesz lekarzowi, że bardzo Ci na tych studiach zależy, to na pewno nie będzie robił problemów
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Astma a studiowanie Biologii

Post autor: Tescka »

Mnie lekarz medycyny pracy chyba pytał czy choruję na jakieś przewlekłe choroby, chociaż może nie pytał. Z nimi to różnie. W każdym razie ja mam astmę i absolutnie nie przeszkadza to w studiowaniu Ew możesz dostać zadyszki na terenówkach podczas wspinania się pod jakąś górkę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość