Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
K_J
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2016, o 13:36

Re: Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Post autor: K_J »

Przedstawiłam sytuację na farmacji w Bydgoszczy. Miałam tak że musiałam zacząć coś ze sobą robić, więc dla mnie farmacja była najbardziej odpowiednia. (według mnie był to najbardziej przyszłościowy kierunek medyczny, bo tylko takie mnie interesowały). Uważam więc, że farma jest dobrą alternatywą dla lekarskiego. A co do planu zajęć to zawsze można coś pozmieniać, wcisnąć się do innej grupy na zajęcia jak komuś zależy.

Stearyna
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2015, o 10:27

Re: Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Post autor: Stearyna »

niedawno skończyłam 1 rok UMB i od nas poprawiło co najmniej 7 osób, także da się. Zależy od samozaparcia, planu zajęć no i trzeba niestety czasami zrezygnować z nauki do wejścia/koła na rzecz matury, a potem buja się z poprawką. Moim zdaniem lepiej zostać w domu i iść do pracy niż mieć na głowę dośc ciężki kierunek i jeszcze maturę i jakbym miała poprawiać to tak bym zrobiła
Awatar użytkownika
adixe
Posty: 82
Rejestracja: 2 lip 2015, o 13:56

Re: Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Post autor: adixe »

Ja polecam technik farmacji w szkolach policealnych. W sumie jest to b. optymalna opcja.

Ja chodzilem do publicznego , zajecia mialem jak w liceum. I tam akurat material z chemii (ktory byl na przedmiotach ) prawie ze idealnie sie nadawala na maturę. Dlatego ja majac wiedze LO kompletnie nic sie nie uczylem , mialem system ze po wyjsciu ze szkoly wogole nie powtarzalem materialu tam wykladanego.

Najlepsze jest to ze po 2 latach ma się zawod , a ze wkrotce nie bd mozna rekrutowac na technikow , bedzie to bardzo dobry zawod. Jezeli oczywiscie ktos sie tam widzi. Ja nie widze.

Zaliczylem pierwszy semestr , ale po feriach dalem sobie spokoj bo zaczelem rozumiec licealna fizyke , zainteresowala mnie i nie chcialem tracic czasu. Pisalem bio chem fiz geo.
Awatar użytkownika
adixe
Posty: 82
Rejestracja: 2 lip 2015, o 13:56

Re: Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Post autor: adixe »

a, i jak jestesmy uczniami policealnej tez mamy legitke!
nata
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2016, o 18:47

Re: Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Post autor: nata »

a ja mam pytanie czy można pogodzić studia z pracą? jest ktoś tutaj taki?
donka2028
Posty: 34
Rejestracja: 19 lip 2013, o 10:15

Re: Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Post autor: donka2028 »

Myślę, że na początku trzeba się oswoić z sytuacją na 1 roku studiów. Na początku - to jest szok. Czasami nowe miasto, dużo nauki, niekiedy pierwsze zarwane nocki. Farmacja w ostatnich lata bardzo straciła pod względem możliwości rozwoju i niestety też w kwestiach zarobkowych. Jednak nie ukrywajmy do zawodu lekarza WYPADAŁOBY mieć powołanie. Osobiście jestem po 2 roku i zaczynam 3 rok. Zaczynam żałować, że matury nie próbowałam chociaż poprawić. Absolutnie nie jest mi na farmacji jakoś strasznie źle, ale lekarski. zawsze kusi Po 1 roku poprawiło z ok 150 osób około 10. W tym roku też próbowali i wiem na razie o 1 osobie. Na postawione przez Ciebie pytanie: Czy na farmacji dałoby radę poprawić maturę? odpowiedź brzmi: Tak, ale to już zależy od indywidualnych predyspozycji. Na prawdę niektórzy łapią wszystko w lot. Drzewka z kationami i anionami nie stanowią problemów, Tussilago farfara na botanice to też nic strasznego. Ale są też tacy, dla których każde kolokwium wymaga bardzo dużo pracy.
Mimo tego myślę, że warto spróbować i zobaczyć jak idzie. Ewentualnie po pierwszym semestrze zrezygnować, jeśli nauka jest nie do zniesienia, a lekarski cały czas siedzi Ci w głowie. Myślę że nauka od lutego do maja wystarczy, żeby poprawić maturę, tym bardziej, że ktoś dostał się już na farmację (chociaż jeszcze 5 lat temu trzeba bylo uzyskac minimum 155 punktów). Na niektórych uczelniach można wziąć ewentualnie dziekankę bez wiekszych problemów i zahaczyć o takie koło ratunkowe".
K_J
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2016, o 13:36

Re: Czy na farmacji daałoby radę poprawić maturę?

Post autor: K_J »

Co do studiowania i pracowania to u mnie na roku była taka pani o której wiem że pracowała, ale jak to dokładnie wyglądało to nie mam pojęcia. Raz przez pracę nie mogła być na ćwiczeniach i normalnie przyniosła zaświadczenie z pracy i to wystarczyło, nie robili żadnych problemów.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość