ŚUM czy PUM ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
pneumokok
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:43

ŚUM czy PUM ?

Post autor: pneumokok »

Mam dylemat. Jestem świadoma, że nikt nie może podjąć za mnie decyzji oraz że na każdej uczelni idzie się wykształcić. Jednak mimo to krążą przeróżne opinie - negatywne w szczególności na temat ŚUMu no i mam niemały mętlik w głowie. Jeśli chodzi o PUM, to wydaje się trochę zapomniany bo zupełnie nic o nim nie wiem.
Dlatego zwracam się z wielką prośbą do każdego tutaj miłego człowieka o zdanie na temat tych dwóch uczelni. Dziękidzięki
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: nika0645 »

Tak jak zawsze uważam, że powinnaś wybrać uczelnię najbliżej domu. Jeżeli masz jednak jakieś konkretne pytania a propo PUMu to zapraszam Tak na wstępie mogę tylko powiedzieć, że według mnie uczelnia jest bardzo prostudencka, na pierwszym i drugim roku zajęcia są praktycznie w jednym miejscu (prócz pojedynczych przedmiotów). Zmorą pierwszego roku jest anatomia, drugiego biochemia Jakieś większe szczegóły to musiałabyś się sprecyzować. Pozdrawiam
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: Argentum »

Jestem studentem stomy na pumie. Żeby odpaść, trzeba odprawiać tajemne modły w lesie arkońskim w czasie letniego przesilenia - zaznaczam, że nie zawsze działa. Uczelnia naprawdę pro". Fizjologia daje po dupsku - tzn. doktor WU. Anatomia trudna, profesor ma humory (w tym roku dał nam slajdy, z których ułoży egzaminBUYAHHAAHAHAHAHA TAKI C**J). O ŚUMie nie wiem nic, zatem nic nie powiem. Idź tma, gdzie Ci bliżej i tyle.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: Erick »

Dokładnie, najlepiej kierować się odległością, bo gdy uczelnia da Ci po dupie, to można wrócić do domu i się trochę podbudować Co do Śumu to nie jest źle, ale uczyć się trzeba sporo, odpadają osoby, które serio sobie coś oleją, sama uczelnia czasami generuje problemy z dupy, ale pewnie wszędzie tak jest. Poziom jest nie najgorszy, wyniki LEKu też. Bierz co masz bliżej.
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: nika0645 »

Oj tak, Argentum, już lepiej nie mogłeś podsumować naszego profesora z anatomii i legendarnej pani od fizjo Ale to tak jak już zostało wspomniane, chyba każda uczelnia ma swoje sprawy do przebrnięcia - tak od zawsze było i będzie. Ogólnie mi się miło studiuje, trafiłam na fajnych ludzi na roku, kadra też póki co naprawdę spoko, oby tak dalej
Tak jak mówiłam, jak masz jakieś konkretne pytania to dawaj śmiało, postaram się pomóc.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: Piotrr »

Oj tam każda uczelnia ma swojego sławnego asystenta. A doktor W wcale nie jest taka zła co do fizjologii to wcale nie jest taka ciężka. w sensie sam materiał jak każdy jest do wkucia ale kolokwia i egzaminy są układane tak że można powykluczac 3 z 5 odpowiedzi mając dość okrojana wiedzę. jeśli jest przedmiot którego trzeba się bać to biochemia. Daje ostro w kość i trzeba dosłownie (nie ma tu przesady) wkuwac harpera na blachę. Reszta przedmiotów do przeżycia, trzeba się uczyć jak wszędzie. To jeśli chodzi o pum. Jakie są postachy na sumie musisz dalej szukać

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: Piotrr »

Oj tam każda uczelnia ma swojego sławnego asystenta. A doktor W wcale nie jest taka zła co do fizjologii to wcale nie jest taka ciężka. w sensie sam materiał jak każdy jest do wkucia ale kolokwia i egzaminy są układane tak że można powykluczac 3 z 5 odpowiedzi mając dość okrojana wiedzę. jeśli jest przedmiot którego trzeba się bać to biochemia. Daje ostro w kość i trzeba dosłownie (nie ma tu przesady) wkuwac harpera na blachę. Reszta przedmiotów do przeżycia, trzeba się uczyć jak wszędzie. To jeśli chodzi o pum. Jakie są postachy na sumie musisz dalej szukać

ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: ślązakzimportu »

A zastanawiasz się w SUM nad którym wydziałem? W Katowicach czy Zabrzu?
Awatar użytkownika
pneumokok
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:43

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: pneumokok »

Bardzo dziękuję za opinie. Praktycznie na wiele nurtujących mnie pytań odpowiedzieliście. Napewno interesuje mnie jaki jest poziom nauczania, jak z zajęciami klinicznymi,sprzęt czy uczelnia jest prostudencka, zdawalność egzaminów, przesiewy. Jak atmosfera miedzy studentami. Oprócz tego oczywiście miasto. Koszt życia, komunikacja miejska, atrakcje?

ślązakzimportu wydział w Katowicach
Awatar użytkownika
pneumokok
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:43

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: pneumokok »

A czy faktycznie jest tak tragicznie w tych Katowicach jak to wiele osób pisze i straszy?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: Erick »

Nie.
Awatar użytkownika
pneumokok
Posty: 26
Rejestracja: 28 cze 2014, o 21:43

Re: ŚUM czy PUM ?

Post autor: pneumokok »

Heh, dzięki przekonałeś mnie
Dobra zamykam, dzięki za opinie już chyba wybrałam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości