Warunek UWM- jak to w końcu jest

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Mikrus
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2016, o 21:16

Warunek UWM- jak to w końcu jest

Post autor: Mikrus »

Hej wszystkim
Olsztyn jest ponoć sławny z tego, że na pierwszym roku weterynarii student, który nie zaliczy jakiegoś przedmiotu w terminie żegna się z uczelnią. Dalej jest to aktualne?
Przeglądałam ostatnio regulamin studiów (przyznaję, że nie przeczytałam dokładnie każdego słowa) i nie znalazłam czegoś takiego. Poza tym natknęłam się na coś takiego

Szczerze mówiąc to trochę zatrzęsłam portkami, gdy zobaczyłam, że sesja trwa razem dwa tygodnie. Moja poprzednia uczelnia mnie rozpieściła, dammit
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Warunek UWM- jak to w końcu jest

Post autor: Kami_il »

Jakiegoś przedmiotu, nie oznacza każdego
Uczelnia wyszczególniła przedmioty, które są sekwencyjne i niesekwencyjne. Te drugie, to przedmioty, które w razie nie zaliczenia nie powodują skreślenia z listy studentów. Ale i tak trzeba je w końcu zaliczyć, oczywiście po wcześniejszym złożeniu podania o warunek.
Do przedmiotów nisekwencyjnych na pierwszym roku należą m.in.: biologia komórki(nie mylić z biologią!), biofizyka, łacina czy genetyka.
Przedmiotami sekwencyjnymi są m.in. anatomia, histologia, biochemia. Jeśli ich nie zaliczysz - wylatujesz. Na pierwszym roku nie ma repety. Trzeba się od początku rekrutować. Choć jest też jeden sposób, by to ominąć i w razie potrzeby(jeśli dotrwa się co najmniej do sesji zimowej) mieć zaliczone częściowo przedmioty. A jest to urlop zdrowotny.

Co do sesji, to zimowa trwa łącznie 3 tygodnie, a letnia 4. Zimowa to 3 tygodnie pod rząd. Nie ma przerwy między sesją właściwą(trwającą 2 tygodnie), a sesja poprawkową(która jest już w kolejnym tygodniu). Sesja letnia to 2 tygodnie w czerwcu i 2 tygodnie we wrześniu. Wszystko da się na spokojnie rozplanować. Na wyższych latach jest możliwość dogadania się z prowadzącymi i zaliczania egzaminów w lipcu i sierpniu. W tym roku drugi termin z diagnostyki można było zaliczać w 2 tygodniu lipca, a drugi termin farmy dla chętnych organizowany jest na początku sierpnia
Mikrus
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2016, o 21:16

Re: Warunek UWM- jak to w końcu jest

Post autor: Mikrus »

Dzięki wielkie za odpowiedź i wyjaśnienie tego wszystkiego

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości