Którą uczelnie wybrać?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
paulinayyz
Posty: 16
Rejestracja: 29 maja 2016, o 19:07

Którą uczelnie wybrać?

Post autor: paulinayyz »

Czy wybrać farmację na WUMie czy na Gumedzie?

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Którą uczelnie wybrać?

Post autor: Nitrogenium32 »

Obydwie uczelnie mają swoje plusy i minusy. Nie wiem, jak jest w Gdańsku, ale mogę opowiedzieć o tym, jak jest w Warszawie.

Informacje ogólne:
  • Zajęcia przez całe studia (z kilkoma wyjątkami) odbywają się w jednym i tym samym budynku. Dojazd jest dobry, są tramwaje, są autobusy, niedaleko też (10 minut tramwajem) jest dworzec kolejowy Warszawa Ochota. W tym samym kampusie, co budynek Wydziału Farmacji, mieszczą się też CBI, CD i Zakład Fizjologii, więc poza kampusem jest tylko anatomia i mikrobiologia (kampus Oczki). Lokalizacja jest więc bardzo dobra.
  • Z opinii starszych kolegów i koleżanek wynika, że najtrudniejsze są pierwsze trzy lata, a na IV i V roku w porównaniu do wcześniejszych trzech robi się bardzo mało. Pierwszy rok to przestawianie się na nowy tryb uczenia się (a raczej: studiowania), (na podstawie opinii) drugi rok to bardzo dużo kucia z chemii i fizjologii, a trzeci to mieszanka różnych ciężkich przedmiotów. Spośród tych trzech zdecydowanie najłatwiejszy jest pierwszy rok.
  • Wydział jest w zasadzie pro-studencki. Owszem, zdarzają się wyjątki, ale przeważa pozytywne nastawienie pracowników do studentów.
  • Indeksy są papierowe, ale to mało problematyczny szczegół.
  • Funkcjonuje wiele kół naukowych przy większości Zakładów i Katedr, jest w czym wybierać.
Pierwszy rok:
  • Na I roku najwięcej czasu zajmują trzy przedmioty: biologia z genetyką (I semestr), chemia ogólna i nieorganiczna (I oraz II semestr) i botanika farmaceutyczna (I oraz II semestr). Biologia i botanika to kucie i rysowanie, chemia to kucie i rozwiązywanie zadań.
  • Z przedmiotów ścisłych są: matematyka (I oraz II semestr), biofizyka (II semestr) oraz statystyka (II semestr). Matematyka i statystyka, w zależności od podejścia, nie stanowią problemu. Biofizyka to totalne dno.
  • Inne przedmioty to: anatomia (II semestr), historia farmacji (I semestr, wykłady), język angielski (I oraz II semestr) i język łaciński (I oraz II semestr). Języki nie stanowią problemu (nawet łacina, jeśli się chce). Historia farmacji to bardzo przyjemne wykłady, przedmiot, którego nie da się nie zaliczyć w pierwszym terminie (chyba że celowo albo jest się debilem). Anatomia to dno.
  • Jeśli chodzi o WF - ta kwestia przysparza wielu problemów, ale da się przeżyć. Od początku tego roku kalendarzowego większość zajęć przeniesiona została do budynku CSR w kampusie Banacha, więc studenci farmacji już raczej nie muszą robić pielgrzymek do innych dzielnic jak kiedyś.
  • Praktycznie wszyscy prowadzący są pro-studenccy (niektórzy do takiego stopnia, że dosłownie do rany przyłóż). Zawsze istnienie możliwość konsultacji i nikt takiej prośby nie odmówi.
Pewnie i tak wybierzesz tę uczelnię, do której masz ze swojego rodzinnego miasta bliżej, ale tak jest często najlepiej. Ja mam do Warszawy ok. 1,5 h pociągiem, a i tak to nie jest dla mnie bliziutko.

(W mojej opinii GUMed jest jakiś dziwny, bo się kryje, np. nie ma nigdzie przewodników dydaktycznych, a żeby gdzieś dojść, trzeba mieć konto w Extranecie. Poza tym ichni podręcznik do łaciny farmaceutycznej obowiązuje na większości innych wydziałów farmaceutycznych, ale oczywiście nie pozwolą go kupić, lepiej ściągnąć go sobie z Internetu).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości