Długa przerwa a studia biologiczne

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
majkowski
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2016, o 17:26

Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: majkowski »

Cześć, od nowego roku akademickiego zaczynam studia biologiczne, będzie to mój drugi kierunek wybrany ze względu na pasje jaką żywię do nauk przyrodniczych (przede wszystkim do biologii). W związku z tym, że od liceum miałem dość długą przerwę (3 lata) i w tym czasie nie miałem za bardzo styczności z chemią i fizyką czy jest może coś co powinienem powtórzyć w wakacje żeby nie mieć zaległości w porównaniu z resztą studentów? Zaznaczam, że w liceum nie byłem na biol- chemie oraz nie zdawałem matury z żadnego z tych przedmiotów. Dzięki za pomoc.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: Sokol »

Wszystko i nic. Musisz mieć ogólne pojęcie, a studia same się potoczą. Wiedza że szkoly średniej, a wyżej to dwie różne sprawy.

Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: karteczka88 »

Dokładnie, ja poszłam na studia po 4 latach po liceum i jestem na V roku
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Awatar użytkownika
niebieskawa
Posty: 15
Rejestracja: 6 mar 2016, o 15:36

Re: Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: niebieskawa »

Majkowski, a na jaką uczelnię się wybierasz? Robię dokładnie to samo, biologia na czwartym roku drugich studiów. Miło widzieć odpowiedzi wyżej :)
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: Inuki »

Studiowałam przez rok biologię na UJ i od razu mogę powiedzieć, że nie musicie nic wiele powtarzać. Progi są bardzo niskie, więc dostaje się tam sporo osób po humanie, lub po prostu mało umiejących chemię czy fizykę. Wykładowcy o tym wiedzą, dlatego na początku zajęć robią powtórkę z materiału z liceum.
Będąc po biol-chemie trochę się w tym czasie nudziłam, ale dzięki temu po pierwszym semestrze poziom jest praktycznie wyrównany.
Radzę jednak od początku przyłożyć się do tych potórek i w ogóle do chemii nieorganicznej, bo egzamin do najprostszych nie należy i ciężko się do niego nauczyć tydzień przed sesją
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: AnnaWP »

Z perspektywy wykładowcy - nie stresuj się.
Warto przeczytać sobie podręczniki licealne - nie zakuwać, ale po prostu przeczytać.
Jednak standardem są inne podręczniki, zakres wiedzy też jest inny.

Skoro biologia to Twoja pasja - jak piszesz - to na pewno znasz podstawy, a w miarę przerabiania kolejnych działów, ewentualne braki nadrobisz.

Tak brutalnie szczerze mówiąc, teraz mało jest studentów, którzy naprawdę chcą się nauczyć. Najczęściej chcą uzyskać dyplom i tyle. Bardzo naiwne myślenie, bo jednak nie dyplom jest potrzebny, a wiedza. Myślę, że osoba z pasją poradzi sobie na pewno.
majkowski
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2016, o 17:26

Re: Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: majkowski »

Dzięki za odpowiedzi, miło słyszeć, że jednak nie jestem na straconej pozycji
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Długa przerwa a studia biologiczne

Post autor: AnnaWP »

Na pewno nie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości