Jakie książki dla biologicznego samouka?

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
areopagin
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2015, o 17:20

Jakie książki dla biologicznego samouka?

Post autor: areopagin »

Witajcie kochani. Chcę dokształcić się z biologii. Jestem na etapie robienia przygotowań, listy pozycji książkowych, ogólnego rozeznania. Dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc!

Będę intensywnie przez dwa lata zgłębiać temat, więc pomóżcie mi zrobić listę pozycji, które winienem nabyć - nie szczędźcie pozycji akademickich, podręczników, etc. jeśli mieliście na studiach styczność jakąś wartą polecenia książką - piszcie!

Interesuje mnie głównie człowiek, genetyka, ludzkie ciało, ale fajnie byłoby też liznąć coś o roślinach i zwierzętach. Liceum skończyłem dawno, moja wiedza biol. zardzewiała, dlatego zastanawiam się nad tym, żeby w pierwszej kolejności przebić się przez jakiś dobry podręcznik licealny. Przydałby się zapewne też jakiś atlas anatomiczny.
Czekam na propozycje.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jakie książki dla biologicznego samouka?

Post autor: Mårran »

O podręcznikach poczytaj na forum, na już nie jestem na bieżąco, za moich czasów godny polecenia był Operon do biologii. Do genetyki polecam genetykę Nalepy, podręcznik raczej licealny do odświeżenia wiedzy. Atlas anatomiczny Aleksandrowicza to też dobra powtórka. Ponoć do człowieka i pokrewnych dobry jest Hoser.
Pani Buka
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: Jakie książki dla biologicznego samouka?

Post autor: klimo »

Na poziomie liceum polecam vademecum maturzysty wyd. Oswiata. Pamietam, ze korzystalam z niej duzo przed matura i bylam z niej bardzo zadowolona.

A jesli chodzi o atlas anatomiczny to bardzo przejrzysty i przyjemny jest Netter. Sa wydana w roznych jezykach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości