Odżywianie organizmów

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
lion98
Posty: 14
Rejestracja: 19 sty 2008, o 21:25

Odżywianie organizmów

Post autor: lion98 »

Witam, mam problem ze zrozumieniem różnicy między makrofagami i mikrofagami. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśńić? z góry dziękuję
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Odżywianie organizmów

Post autor: biolga »

Mikrofag to po prostu inna nazwa granulocytów?
Ostatnio zmieniony 27 sty 2008, o 20:15 przez biolga, łącznie zmieniany 1 raz.
Kasia;)
Posty: 210
Rejestracja: 29 gru 2007, o 21:50

Re: Odżywianie organizmów

Post autor: Kasia;) »

Mikrofagi to inaczej granulocyty- mają ziarnistości cytoplazmatyczne
Makrofagi to dojrzałe monocyt- one nie posiadają tkich ziaren cytoplazmatycznych.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Odżywianie organizmów

Post autor: badger »

Kasia) pisze:Makrofagi to dojrzałe monocyt- one nie posiadają tkich ziaren cytoplazmatycznych.
owszem, posiadają. Nazwa granulocyty i agranulocyty ma tylko znaczenie tradycyjne ponieważ ziarnistości monocytów nie można zobaczyć pod zwykłym mikroskopem świetlnym więc kiedyś badacze myśleli że ich nie ma
Elektroforez
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2007, o 20:47

Re: Odżywianie organizmów

Post autor: Elektroforez »

Tu raczej chodziło o podział zwierząt ze względu na to jak i co jedzą. Makrofagi są bardzo wyspecjalizowane w sposobie zdobywania pokarmu, który jest stosunkowo duży, do tej grupy można zaliczyć węże, które połykają ofiarę w całości. Mikrofagi jedzą bardzo drobne cząstki pokarmowe i zalicza się tu filtratory, np. płetwale błękitne, małże. Podział ten jest nieostry i wiem dlaczego masz problem (np. gleobożercy zaliczane są do makrofagów, mimo, że mi bardziej pasują do mikrofagów.). Moim zdaniem takie pierdoły nie są ważne w biologii, lepiej uczyć się mechanizmów, a nie podziałów, bo co książka to inne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość