Farmacja - Erazmus, praktyki zagraniczne

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Roza1997
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:19

Farmacja - Erazmus, praktyki zagraniczne

Post autor: Roza1997 »

Czy na farmacji jest możliwość wyjazdu na Erazmusa lub praktyki zagraniczne ? Na którym roku można się zgłaszać ? Chodzi mi głównie o Gdański Uniwersytet Medyczny, ale jestem również ciekawa jak to wygląda na innych uczelniach
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Farmacja - Erazmus, praktyki zagraniczne

Post autor: Mårran »

Na Erazmusa oczywiście tak, na praktyki zagraniczne też, tylko tu nie wiem, jak z załatwianiem
Pani Buka
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja - Erazmus, praktyki zagraniczne

Post autor: Nitrogenium32 »

Nie wiem, jak to jest w Gdańsku, ale w Warszawie można wyjechać na praktyki zagraniczne w ramach SEP - Student Exchange Programme.
Roza1997
Posty: 17
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:19

Re: Farmacja - Erazmus, praktyki zagraniczne

Post autor: Roza1997 »

A wiecie może czy jest możliwość po kilku latach nauki w Polsce np.3 przenieść się na uczelnie zagraniczną i tam zdobyć dyplom ?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja - Erazmus, praktyki zagraniczne

Post autor: Nitrogenium32 »

Według mnie prościej już skończyć studia w Polsce i wyjechać do pracy za granicę, niż po 3 latach (które są w zasadzie najcięższe) przenosić się na 2 lata na uczelnię zagraniczną.
H4p
Posty: 81
Rejestracja: 14 lip 2015, o 14:41

Re: Farmacja - Erazmus, praktyki zagraniczne

Post autor: H4p »

Szczerze wątpię- na zachodzie mają prawie w ogóle inny program nauczania. Np. w anglojęzycznych krajach trzeba mieć ukończone inne studia na których miało się duperele typu organa i biochemia, żeby w ogóle dostać się na farmację, więc po 2 latach na naszych uczelniach kwalifikujesz sie na pierwszy rok w UK/USA.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość