Stoma i lek jednocześnie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
doctor_House
Posty: 22
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 20:32

Stoma i lek jednocześnie

Post autor: doctor_House »

Siema,

W październiku zaczynam 2 rok lek-dentu, który nie był moim wymarzonym kierunkiem, ale cóż progi były jakie były. W tym roku zdecydowałam się zawalczyć o lek jeszcze raz i udało się. Dostałam się na lek, złożyłam papiery. Ale niestety tu pojawia się problem : wymyśliłam sobie, że jednak dokończę stomę. Jednak coraz bliżej jest roku akademickiego tym mam coraz większe wątpliwości co do swojej decyzji.
Jak myślicie zrezygnować z któregoś kierunku czy próbować robić 2 na raz?
Jak załatwić sobie indywidualną organizację studiów, czy coś podobnego, żeby zajęcia mi nie kolidowały?

Mam już mętlik w głowie, najchętniej rzuciłabym wszystko i uciekła w Bieszczady.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: Nitrogenium32 »

Nikt próbować Ci nie zabroni, ale może być ciężko. Mimo że to podobne do siebie kierunki, przedmioty w pewnej części się różnią (m.in. wielu przedmiotów ze stomatologii w ogóle nie ma na kierunku lekarskim).

Jeśli się zdecydujesz ciągnąć dwa tak potężnie kierunki jednocześnie, najlepiej postarać się z całych sił, żeby mieć przepisane identyczne przedmioty ze stomatologii na lekarski - od razu będzie trochę z głowy. Mimo to i tak musiałabyś sobie jakoś organizować czas tak, by być na wszystkich obowiązkowych ćwiczeniach zarówno na stomatologii, jak i na lekarskim.

Osobiście na Twoim miejscu ciągnąłbym tylko jeden kierunek, bo ciągnięcie dwóch powoduje, że człowiek musi rozdrabniać się na więcej przedmiotów, a to nie jest dobre.

W każdym razie życzę powodzenia i podjęcia mądrej decyzji!
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: David »

Może weź sobie dziekankę na stomie, a rób lek? W razie czego masz do czego wracać i będziesz mieć czas na podjęcie decyzji, czy z któregoś zrezygnować, czy ciągnąć oba.
lykorz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: Mårran »

Dać radę - być może dasz. Pytanie - po co? I tak dwóch zawodów nie będziesz wykonywał. IMO straszna strata czasu, młodości i studenckiego życia, którego nikt Ci już nigdy nie odda.
Pani Buka
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: Amani »

Też tak uważam, nie miałabyś czasu rozwijać się jako stomatolog a przecież stale w szkoleniach trzeba uczestniczyć i stomatolog musi być dobry. Chyba, że jako chirurg szczękowo-twarzowy, ale to tez strata czasu robic dwa.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: Piotrr »

myślę że mimo wszystko nie da rady tego pogodzić, zwłąszcza, że jest to rok po roku. Czemu? W nowym trybie zajęcia są bardzo skondensowane to raz a od 4 roku leka wchodzą kliniki w blokach. Dosatkowo na stomatologii na wiekszosci uczelni na 3 roku zaczyna się też naprawdę młym. Napakowane mnogą ilością przedmiotów ogólnolekarskich jak i mnóstwem godzin zajęć kliniczno-stomatologicznych. Czasowo tego nie udzwigniesz. Mysle ze to jest dobra rada dzienkanta stoma a teraz lek. Wiadomo że jeszcze raz się srać z anatomia i histologia nikt nie ma ochoty, zwlaszcza ze przeszedl to raz. ale nie ty pierwsza nie ostatnia. No i bedziesz miala faktycznie czas przez ten rok na podjecie decyzji. PS tez studiowalem stome ale nie musialem powtarzac 1 roku bo przenioslem się awansem na lek. Poniekad rozumiem twoje polozenie i z mojej perspektywy mówię ci ze warto
W końcu lekarz
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: Hektor1995 »

Piotrr,
Zaliczyli Ci wszystkie przedmioty czy musiałeś coś zdawać jeszcze raz ?
Lekarski sezon VI CMUJ
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: Piotrr »

w bardzo duzym skrocie. Anatomie i histologie musialem zdawac jeszcze raz a reszte roznic programowch odrabialem juz na 2 roku leka
W końcu lekarz
Hektor1995
Posty: 118
Rejestracja: 20 sie 2012, o 23:19

Re: Stoma i lek jednocześnie

Post autor: Hektor1995 »

Piotrr napisałem na PW.
Lekarski sezon VI CMUJ
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości