transskładanie, limfocyty, atenuacja - pomoc przed egzaminem

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
przybi
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 12:43

transskładanie, limfocyty, atenuacja - pomoc przed egzaminem

Post autor: przybi »

Cześć, mam kilka problematycznych dla mnie pytań. Proszę o ocenę odpowiedzi. Nie jestem pewna czy to jest dobrze


42.Różnica między represją a atenuacją
Represja ma miejsce, jeżeli transkrypcja nie ma w ogóle miejsca, bo represor od razu przyłącza się do operatora i hamuje transkrypcję.
Atenuacja zachodzi, kiedy transkrypcja się rozpocznie, ale zostanie przerwana przed końcem.
Represor decyduje o włączeniu bądź wyłączeniu ekspresji genów operonu a atenuacja decyduje o efektywności transkrypcji.

47.Na czym polega składanie trans i czy zawsze zwiększa proteom?
Transskładanie – odbywa się pomiędzy eksonami zawartymi w różnych cząsteczkach RNA.
Potrzebny tu jest transkrypt, który dostarcza odcinek SL RNA (donor liderowego RNA) do końca 5’.
Nie przyczynia się do zwiększenia proteomu, ponieważ SL RNA ekson jest niekodujący.

9.Wymień znane Ci komórki w organizmie człowieka, które zawierają inną informację genetyczną niż zygota, z której powstały:
Limfocyty B.


72.Jeżeli limfocyt B dziewiczy przechodzi w plazmocyt to czy może to być niebezpieczne dla człowieka?

Nie, ponieważ plazmocyt jest komórką układu immunologicznego, której funkcją jest produkcja i wydzielanie przeciwciał. Powstaje w węzłach chłonnych, po kontakcie limfocytów B z limfocytami Th.

148.Jak nazywa się proces odpowiedzialny za jakiś tam kolor sierści kota?
Mechanizm kompensacyjny
mariskacze
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 06:56

Re: transskładanie, limfocyty, atenuacja - pomoc przed egzam

Post autor: mariskacze »

Skąd masz takie pytania, masz ich więcej?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości