Lekarski - Kielce/Rzeszów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Lekarski - Kielce/Rzeszów

Post autor: ryniofit8000 »

dobra, w sumie info mam przede wszystkim z Poznania, tam nie ma szczególnych problemów z anatomią
mimo wszystko 44% wygląda lepiej niż to co zrobili w Kielcach
Piotrr, anatomia u nas przyjemna, kadra z UMP, nie jest tak łatwo uwalić. Banków żadnych nie mamy ale koła nie są chamskie. Egzamin to były wybrane pytania ze wszystkich kół. Nie trzeba się uczyć z żadnych Bochenków, ja wszystko pozaliczałem w 1 terminie ucząc się z Graya, Woźniaka i atlasu Nettera.
Z histologii łatwiej uwalić. Tutaj też kadra z UMP. Trzeba mieć po 75% z wejściówek i po 66% z testów no i nic nie można poprawić - jak masz za mało pkt w semestrze to piszesz wyjście z całego semestru, jak go nie zdasz to poprawka wyjścia, jak jej nie zdasz to komis w czerwcu z całości, po którym żadne poprawki już nie przysługują.
Wyjścia zarówno z 1 jak i 2 semestru miała ok. połowa roku (w 1 semestrze chyba trochę ponad a w drugim nieco mniej). Do komisa dotarła jedna i go nie zdała.
Egzamin w przeciwieństwie do tego co było na testach okazał się dla nas dość przychylny (chociażby dlatego, że było mało cytofizjologii) i znacząca większość zdała. Nie wiem jak poszła poprawka (która była w lipcu). Uczymy się z Zabla a na testy warto doczytywać Cichockiego i robić banki pytań z UMP.
Z biochemii obowiązuje Harper chociaż do jednej asystentki warto doczytać Stryera (warto wspomnieć, że ww. asystentka daje pytania wielokrotnego wyboru). Ale to nie jest tak, że przez to jakieś grupy mają gorzej. Dany asystent jest do danego bloku tematycznego i robi ten blok ze wszystkimi grupami, później kolejny asystent robi ze wszystkimi kolejny blok. Wejściówki można poprawiać chyba do oporu (albo i nie ale za 3 podejściem już raczej każdy zdawał). Tutaj kadra jest uzetowa. Egzamin w sesji zimowej na drugim roku.
Tak btw Piotrr znasz profesora Jana Lubińskiego? mamy mieć z nim genetykę kliniczną i patomorfologię, jest z PUMu
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Lekarski - Kielce/Rzeszów

Post autor: Piotrr »

U nas prowadzeniem patomorfy na leku zajmuje się inna katedra patomorfologii Miałem biolo molo w zakladzie pod jego kierownictwem ale na oczy mnie widziałem. W tymroku bede mial genetykę kliniczną to się czegoś więcej dowiem. Nie jestempewien czy kiedys jego zaklad nie prowadzil patomorfy. Moze popytam w akademiku i uda mi sie pozyskać jakies banki pytan. ale tak jak mowie nie obecuje, bo tylko mi sie cos takiego o uszy obiło
W końcu lekarz
I_B
Posty: 28
Rejestracja: 30 kwie 2016, o 18:17

Re: Lekarski - Kielce/Rzeszów

Post autor: I_B »

Jednak ani Kielce, ani Rzeszów, tylko Zabrze. Mam nadzieję, że nie pożałuję wyboru.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości