Labophot 2

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Labophot 2

Post autor: homodelfinus »

Witam. Kolejny mikroskop, kolejne problemy Ma ktoś może ww. mikroskop? Potrzebuje wymiary pokrywy od halogenu z ang. Lamp house. Ta dupka co ochrania lampę.
Pozdrawiam.
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Labophot 2

Post autor: homodelfinus »

Naprawdę nikt nie posiada labophot 2? Tak trudno przyłożyć linijkę do elementu? Nie wierzę.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Labophot 2

Post autor: planapo »

Na moja wiedze nikt aktualnie nie posiada tu tego modelu, ewentualnie moze loginPiotrusia ma na stanie.

Polecam zadac pytanie na zagranicznym forum
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Labophot 2

Post autor: homodelfinus »

Kurczę. To jakie mikroskopy posiadacie? Myślałem, że labophoty to dość zacne mikroskopy. Ja mam pierwszy wypust z obrotowym kondensorem do kontrastu fazowego, z głowicą trio UW i złego słowa powiedzieć nie mogę.
JohnyM

Re: Labophot 2

Post autor: JohnyM »

Microphot SA, zrób zdjęcie o co ci chodzi.
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Labophot 2

Post autor: homodelfinus »

Chodzi mi o Ten wystający element z tyłu zakrywający i chroniący halogen. Będę miał egzemplarz do reanimacji i go brakuje. Będę musiał zrobić zamiennik. A może ktoś z forum wie, gdzie można dostać tanio oryginał.
Pozdrawiam.
Załączniki
s-l1600.jpg
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Labophot 2

Post autor: homodelfinus »

No więc przyszła długo oczekiwana paczka z US. Za całe 450 PLN z przesyłką.
Dokładnie to ebay.pl/itm/122024451682?_trksid=p2060353.m2749.l2649
Myślę, że dobry interes. Mikroskop w stanie technicznym rewelacyjnym. Oświetlenie do naprawy. Z tego co się orientuję to czarny element pod tubusem to coś do polaryzacji. Co bym jeszcze potrzebował do kompletu? I to oświetlenie ma ktoś może zdjęcie wnętrza albo ma dostęp do service manual? Potrzeba mi schematu zasilania bo jakiś cymbał przeciął kable i coś krzywo poskręcał a prawdopodobnie walnął bezpiecznik tylko więc jest szansa, że wszystko hula.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość