Biologia Campbella, czy najpierw podręczniki?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
3064
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2016, o 17:25

Biologia Campbella, czy najpierw podręczniki?

Post autor: 3064 »

Właśnie kończę gimnazjum i chciałabym w wakacje zacząć naukę do Olimpiady Biologicznej. Chciałabym kupić Biologię Campbella (słyszałam, że lepsza od Villeego), ale mam wątpliwości, czy jest sens się za nią zabierać kiedy nie mam opanowanego materiału z liceum. Campbell da radę, czy lepiej się najpierw porządnie nauczyć podręczników?
Awatar użytkownika
Szkliwiony
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2013, o 21:42

Re: Biologia Campbella, czy najpierw podręczniki?

Post autor: Szkliwiony »

Najpierw trzeba mieć bazę, dopiero potem ją rozwijać. Zajmij się na początek wiedzą licealną, którą masz zawartą w proponowanych przez Twoje liceum podręcznikach, a dopiero po nauczeniu się tematu o roślinach okrytozalążkowych, po zrobieniu paru zadań dla utrwalenia otwórz sobie Campbella. Wówczas czytając bardziej zaawansowane teksty będziesz łączyła ponownie znaną Ci już wiedzę, do tego dołączając nową, ponadprogramową.
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Biologia Campbella, czy najpierw podręczniki?

Post autor: Ernestoo »

A ja uważam, że warto zaczynać od Campbella bo to tak naprawdę delikatnie rozszerzony podręcznik biologii, wcale nie odbiega bardzo poziomem od podręczników licealnych, a na pewno jest on całkowicie zrozumiały dla osoby nieobeznanej w temacie.
julix100
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2016, o 12:15

Re: Biologia Campbella, czy najpierw podręczniki?

Post autor: julix100 »

Moim zdaniem biologa Campbella nie jest raczej podręcznikiem", z którego się przyjemnie uczy , jest to raczej opasła książka, do której ja zaglądam wyłacznie wtedy, kiedy czegoś nie rozumiem, bądź nie mogę w żadne innej książce znależć danej informacji. Mi osobiście ksiązka ta nie przypadła do gustu, moim zdaniem z tych grubych ksiąg najlepsza jsst BIOLOGIA JEDNOŚĆ I RÓŻNORODNOŚC
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości