Suchy lód dla roślin akwariowych

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Bogushiasss
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2006, o 19:34

Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: Bogushiasss »

Gdzie w okolocach Sosnowca mogę dostać suchy lód ( zamrożony CO2)
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: DMchemik »

w jakiś większych chłodniach, ośrodkach badawczych itp lub u producenta, ale pewno większa ilość. A jak zamierzasz to przechowywać?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: Savok »

Ja bym sie raczej zastanawial, co ona chce tym biednym rslinkom zrobic przy uzyciu suchego lodu
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: MiRACiDiUM »

Bogushiasss, a po co Ci ten suchy lód do roślin, tak z ciekawości pytam. Nie spotkałem się chyba jeszcze z takim zastosowaniem.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: malwka »

wiem, że dla roślin akwariowych dodaje się CO2, ale nie słyszałam nigdy o zamrożonym
KONIK66
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2014, o 09:36

Re: Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: KONIK66 »

Dowolną ilość suchego lodu kupicie.
Często wysyłka następuje jeszcze w dniu zamówienia. Z moich doświadczeń wrzucenie kostki suchego lodu do wody powoduje gwałtowną sublimację ale również nasycenie wody CO2.
EdwardJK22
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:55

Re: Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: EdwardJK22 »

kiedys mamie skleilam super glu zlamanego kwiatka- efekt - wyrosla tkanka kalluksowa i roslina polaczyla sie z oderwanym pedem i rosla nadal ped zas byl żywy. nie wiem jak to przy wieloletnim pedzie pojdzie
homofob
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2016, o 19:10

Re: Suchy lód dla roślin akwariowych

Post autor: homofob »

suchy lód działa pozytywnie na roślinki akwariowe (jak i każde inne wodne) podobnie jak zwiększona ilość dwutlenku węgla poprawia wzrost roślin w szklarni! należy tylko uważać żeby roślin nie przemrozić. Moja firma hoduje liliowce wspieramy się dwutlenkiem lub suchym lodem z firm wysyłkowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość