Mikroskop elektronowy-brac?

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
willa101
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2016, o 02:36

Mikroskop elektronowy-brac?

Post autor: willa101 »

Witam,

Natknąłem się na angielskim ebay`u na ten mikroscop:

Kod: Zaznacz cały

ebay.co.uk/itm/Hahn-Kolb-electron-microscope-Scientific-laboratory-equipment-British-made-/291920521159
Czy to prawdziwy mikroskop elektronowy Czy ktoś się orientuje?

pozdr.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Mikroskop elektronowy-brac?

Post autor: AnnaWP »

To byłby pierwszy mikroskop elektronowy jaki widzę o takiej budowie.
Jest oświetlenie żarówką - informacja o pokrywie zakrywającej żarówki w razie ich wymiany.
Mikroskop elektronowy wymaga wytworzenia próżni, więc jest ukryty w obudowie, coś jak tuba.

Myślę, że chodziło im o elektryczny", oświetlany żarówką.

Po mojemu to jakaś lupa, bo nawet nie mikroskop stereoskopowy, widzę jakby jeden okular
Awatar użytkownika
Xenomorph
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2016, o 09:56

Re: Mikroskop elektronowy-brac?

Post autor: Xenomorph »

Z ciekawosci probowalem znalezc jakies informacje na temat tego mikroskopu". Wyglada mi na to, ze firmy Hahn Kolb oraz Optimax robia/robily glownie roznego typu mikroskopy stereoskopowe oraz przemyslowe (do pomiarow) - optyczne, nie elektronowe.
Gregor221
Posty: 9
Rejestracja: 7 sie 2016, o 15:51

Re: Mikroskop elektronowy-brac?

Post autor: Gregor221 »

Jest do kupienia na alegro za 500 000zl
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Mikroskop elektronowy-brac?

Post autor: AnnaWP »

W takim razie niezła ściema. Po mojemu to stary sprzęt, co w przypadku optycznych mikroskopów nie zawsze jest wadą, ale absolutnie nie jest wart jakiejś pokaźnej kwoty. Poł miliona to żart.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość