Odprowadzanie ścieków- pozwolenie i opłaty? HELP

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Martaxyz
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2016, o 17:44

Odprowadzanie ścieków- pozwolenie i opłaty? HELP

Post autor: Martaxyz »

Witam,

Mam taki problem Zakład Produkcyjny X odprowadza ścieki z swojej sieci kanalizacyjnej do sieci kanalizacyjnej będącej własnością innego Zakładu Produkcyjnego Y, sieć kanalizacyjna jest ogólnospławna i kończy się rowem do którego ścieki są dalej odprowadzane do rzeki. Rów nie należy na pewno do Zakładu X lecz do Zakładu Y. Z tego co się dowiedziałam chodź nie jestem pewna w tej sytuacji nie muszę posiadać pozwolenia na odprowadzenie ścieków do środowiska bo rów nie należy do Zakładu X, takie pozwolenie powinien mieć właściciel omawianego rowu?
Chyba że Zakład X odprowadza do tej sieci kanalizacyjnej ścieki przemysłowe to musi mieć owe pozwolenie Więc tak zwracam się o z ogromną prośbą o opinie w kwestii tego pozwolenia na odprowadzanie ścieków czyli tam gdzie są znaki A drugie me pytanie brzmi czy podmiot, który nie musi mieć pozwolenia na odprowadzenie ścieków do środowiska musi pomimo tego obliczać opłaty do Urzędu Marszałkowskiego, bo wytarza ścieki np. wyłącznie ścieki komunalne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości