BIOTECHNOLOGIA UJ

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Awatar użytkownika
urnotgonnadie
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2016, o 18:28

BIOTECHNOLOGIA UJ

Post autor: urnotgonnadie »

Witam wszystkich studentów, biotechnologów i zainteresowanych tematem.

Czy ktokolwiek orientuje się w temacie progów na biotechnologię UJ?
To tak, na marginesie.
Głównie interesuje mnie to jak te studia wyglądają z perspektywy studenta i jak z zapleczem technicznym? Wykorzystuje się całe, czy jednak oszczędności biorą górę?
Na nowym kampusie UJ już miałem przyjemność słuchać wykładów przez pewien czas, choć studentem jeszcze nie jestem.

Także, temat rzeka. Wszelkie informacje dot. biotech się przydadzą.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
veloce
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2016, o 17:34

Re: BIOTECHNOLOGIA UJ

Post autor: veloce »

Cześć,

pierwszy próg jest coś koło 70, później spada chyba nawet do 60-65, raczej nie przyjmują poniżej 60.

Z mojej perspektywy jest naprawdę dobrze. Wydział jest dość mały, po roku kojarzy się z twarzy większość studiujących. Co do atmosfery na kierunku to na pewno nie wierzyłbym w to, że jest jakaś rywalizacja (chyba, że ktoś sobie coś takiego ubzdura), raczej każdy sobie pomaga. Co do prowadzonych zajęć to jest tego dość dużo, studia są raczej wymagające (dużo ludzi myśli, że jest tu głównie biologia, gdy tak naprawdę 90% czasu spędza się nad chemią, biochemią i biologią molekularną), jeśli chce się coś osiągnąć, mieć wyższą średnią, to trzeba się dość osiedzieć w sesji nad materiałem - zwłaszcza drugi rok pod tym względem jest cięższy. Osobiście nie miałem jakichś wielkich problemów z zaliczeniem czegoś, ani też nie słyszałem, żeby jakiś wykładowca się na kogoś uwziął.

Zaplecze techniczne? Mam wrażenie, że raczej jednak na nas nie oszczędzają. Ale interesuje Cię coś konkretnego?

Ogólnie to jak masz już jakieś zainteresowania (konkretniejsze, a nie że w stylu interesują mnie nowotwory i kom. macierzyste", bo takie zdanie aż głupio brzmi, tylko bardziej coś w stylu rola określonych czynników wzrostowych, albo transkrypcyjnych w różnicowaniu danych komórek") to możesz w sumie do kogoś zagadać kto się tym zajmuje, popytać, czy możesz zacząć coś w labie robić. Dobrze jest być od razu zorientowanym tzn. idziesz na biotech i chcesz coś w tym kierunku robić", a nie zastanawiać się czy te studia są na pewno dla mnie?", bo tak to od razu lepiej po pierwszym roku zrezygnować i iść na jakąś medycynę, albo farmację, bo nie oszukujmy się praca w fachu nie leży na wyciągnięcie ręki jak po niektórych kierunkach, tylko trzeba się trochę bardziej postarać.

Chodziłaś na jakieś konkretne wykłady jako wolny słuchacz, czy te popularnonaukowe (chyba spotkania w południe się to nazywa)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości