Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
sentymentalna
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2016, o 13:41

Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: sentymentalna »

Cześć,
Jestem w 2 klasie licem na profilu biol-chem. Za rok będę pisała maturę rozszerzoną z biologii i chemii. Moja nauczycielka jest bardzo wymagająca, dlatego ciężko jest u niej dostać dobrą ocenę. W szkole korzystamy z podręczników Nowej Ery Biologia na czasie". Z chemii korzystamy z podręczników tego samego wydawnictwa To jest chemia". Moje pytanie brzmi: W jakie podręczniki zainwestować, żeby zdać maturę z biologii i chemii tak, żeby dostać się na medycynę (kierunek lekarski to moje marzenie!)? Chodzi mi o te do nauki do matury - podręczniki, repetytoria itd. (czy może te moje już wystarczą?) oraz wszelkiego rodzaju zbiory zadań i ćwiczeń maturalnych. Jakie polecacie? Od czego zacząć, jak rozplanować czas? Czytałam na różnych forach wiele opinii na ten temat i przez to sama nie wiem już nie wiem co kupić, żeby zdać maturę rozszerzoną z biologii i chemii na jak najwyższy wynik. Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: Mårran »

Na pewno wszystkie arkusze pościągaj (za darmo), majowe, czerwcowe i próbne
Pani Buka
sentymentalna
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2016, o 13:41

Re: Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: sentymentalna »

Dzięki A jakieś konkretne książki?
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: Ardorn »

M&#xE5rran pisze:Na pewno wszystkie arkusze
tak teraz patrzę co wychodzi na rynek , nowe arkusze itp

chyba nie ma sensu ich kupować ja tutaj jest ich tyle darmowych ?
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: ewok »

Ardorn pisze:chyba nie ma sensu ich kupować ja tutaj jest ich tyle darmowych ?
To zależy, podstawą są arkusze CKE i powinno się je przerobić w pierwszej kolejności. Jeżeli ma się więcej czasu albo odczucia, że nie bardzo ogarnia się dany temat, to myślę, że warto zainwestować w zbiory. No ale jak mówię, to po tych arkuszach CKE, można je znaleźć w necie, na chomikach, grupach facebookowych, naprawdę jest tego dużo. Ja zebrałam tyle, że nie robiłam matur z wydawnictw, bo były stratą czasu - jedne były zbyt banalne, inne zbyt wymyślne. Ogromnie przydatną rzeczą są (również darmowe - na ich stronie) zbiory CKE, które wypuścili do każdego przedmiotu.
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: Ardorn »

ewok pisze:rkusze CKE i powinno się je przerobić w pierwszej kolejności.
robiłaś wszystkie arkusze cke również ze starej podstawy programowej od 2001 r ( jakby nie było . 15 lat minęło ) czy tylko z tej nowej
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: Mårran »

Zbiory można kupić, można ściągnąć za darmo, to już zależy od sumienia Arkusze są dostępne w sieci.

Co do zbiorów, to róznie ludzie piszą, niektórzy robili zadania dopiero po przerobieniu teorii, inni w trakcie. Rób, jak Ci wygodniej. Ale na początku nauki, nawet bez wielkiej wiedzy, warto sobie zrobić analizę kiolku arkuszy z maja CKE (koniecznie z kluczami), żeby wiedzieć, czego się uczyć, zwłaszcza jak ma się nieogarniętego maturalnie nauczyciela
Pani Buka
Awatar użytkownika
ewok
Posty: 97
Rejestracja: 5 sie 2014, o 11:07

Re: Matura z biologii i chemii - jak się uczyć?

Post autor: ewok »

[at], robiłam od 2005 wzwyż, chociaż teraz uważam, że te z 2005, 2006 roku były totalnie inne niż chociażby z 2011. Ale warto przerobić - co CKE, to CKE
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości